BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Java Build Tools

Кой инструмент използвате?
Apache Ant [ 1 ]  [9.09%]
Apache Maven [ 7 ]  [63.64%]
Gradle [ 2 ]  [18.18%]
Друг... [ 1 ]  [9.09%]
Всичко гласове: 11
Гостите нямат право да гласуват 
relax4o
Публикувано на 06-08-2017, 15:12
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Кой инструмент използвате и защо? Четох, че Gradle е взаимстван от Maven и Ant, и билдва проектите доста по-чисто и по-бързо.
Вие на какво мнение сте за отделните инструменти?

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
Fly
Публикувано на 07-08-2017, 07:06
Quote Post

Име: Димитър Костов

PMEmail Poster
lucky
Публикувано на 08-08-2017, 10:25
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Gradle. Да, от 3.5 и нагоре има внушителни подобрения в build time. Дори можеш да използваш remote build caching - Amazon A3, shared папки и т.н.

Gradle е базиран на истински език - Groovy. Ако не ти стигне нещо в декларативния набор от задачи, винаги можеш да разшириш build script-овете саморъчно.

Между другото с Gradle могат да се билдят и C++ проекти. icon_wink.gif

PMEmail Poster
Bender
Публикувано на 08-08-2017, 11:22
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

1. Да говоря всички езици човешки и дори ангелски, щом любов нямам, ще бъда мед, що звънти, или кимвал, що звека.
2. Да имам пророчески дар и да зная всички тайни, да имам пълно знание за всички неща и такава силна вяра, че да мога и планини да преместям, - щом любов нямам, нищо не съм.
3. И да раздам всичкия си имот, да предам и тялото си на изгаряне, - щом любов нямам, нищо ме не ползува.
4. Любовта е дълготърпелива, пълна с благост, любовта не завижда, любовта се не превъзнася, не се гордее,
5. не безчинствува, не дири своето, не се сърди, зло не мисли,
6. на неправда се не радва, а се радва на истина;
7. всичко извинява, на всичко вярва, на всичко се надява, всичко претърпява.
8. Любовта никога не отпада, а другите дарби, ако са пророчества, ще престанат, ако са езици, ще замлъкнат, ако са знание, ще изчезнат.
9. Защото донейде знаем и донейде пророчествуваме;
10. но, кога дойде съвършеното знание, тогава това "донейде" ще изчезне.
11. Когато бях младенец, като младенец говорех, като младенец мислех и като младенец разсъждавах; а като станах мъж, оставих младенческото.
12. Сега виждаме смътно като през огледало, а тогава - лице с лице; сега зная донейде, а тогава ще позная, както и бидох познат.
13. А сега остават тия три: вяра, надежда, любов; но по-голяма от тях е любовта.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 20:45
PM
lucky
Публикувано на 08-08-2017, 13:53
Quote Post

Име:

QUOTE (Bender @ 08-08-2017, 11:22)
Искаш да кажеш, че винаги може да насереш непоправимо билда

Пример? Или си нареждаме само?
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на 08-08-2017, 14:46
Quote Post

Име:

1. И (пророк) Илия Тесвитец, от галаадските жители, каза на Ахава: жив Господ, Бог Израилев, пред Когото стоя! През тия години няма да има нито роса, нито дъжд, освен по моя дума.
2. И биде слово Господне към него:
3. тръгни оттук, обърни се към изток и се скрий при поток Хорат, който е срещу Иордан;
4. от тоя поток ще пиеш, а на враните съм заповядал да те хранят там.
5. И той отиде и стори според словото Господне; отиде и остана при поток Хорат, който е срещу Иордан.
6. И враните му донасяха хляб и месо сутрин, хляб и месо вечер; а пиеше от потока.
7. След няколко време потокът пресъхна, понеже нямаше дъжд за земята.
8. И биде слово Господне към него:
9. стани, иди в Сарепта Сидонска и остани там; Аз заповядах там на една вдовица жена да те храни.
10. И стана той, та отиде в Сарепта. Когато дойде при градските порти, ето, там една вдовица жена събира дърва. Той я повика и каза: дай ми малко вода в съд да пия.
11. Тя отиде, за да вземе, а той завика след нея и каза: донес ми в ръце и къс хляб.
12. Тя отговори: жив ми Господ, Бог твой, нямам нищо печено, а имам само шепа брашно в делвата и малко дървено масло в гърнето; и ето, аз ще събера две-три дръвца, ще отида и ще приготвя това за себе си и за сина си; ще изядем това и ще умрем.
13. А Илия й рече: не бой се; върви и направи, което каза; но по-напред направи от това малка прясна пита за мене и ми донеси; а за себе си и сина си ще направиш после;
14. защото, тъй говори Господ, Бог Израилев: брашното в делвата няма да се свърши, и дървеното масло в гърнето няма да намалее до оня ден, в който Господ ще даде дъжд на земята.
15. Тя отиде и направи тъй, както й каза Илия; и храни се тя, и той и домът й няколко време.
16. Брашното в делвата се не свършваше, и дървеното масло в гърнето не намаляваше, по словото на Господа, което Той изрече чрез Илия.
17. След това разболя се синът на тая жена, домакинята, и болестта му беше тъй силна, че у него не остана дишане.
18. Тогава тя рече на Илия: какво имаш ти с мене, човече Божий? Дошъл си да ми напомниш моите грехове и да умориш сина ми.
19. А той й отговори: дай ми сина си. И го взе от ръцете й, отнесе го в горницата, дето живееше, и го сложи на леглото си;
20. и викна към Господа и каза: Господи, Боже мой! нима Ти и на вдовицата, у която живея, ще направиш зло, като погубиш сина й?
21. И като се простря три пъти над момчето, извика към Господа и каза: Господи, Боже мой! да се върне душата на това момче в него!
22. И Господ чу гласа на Илия, върна душата на момчето в него, и то оживя.
23. Илия взе момчето, сне го от горницата в дома, даде го на майка му и каза: гледай, син ти е жив.
24. Тогава жената рече на Илия: сега тъкмо узнах, че ти си човек Божий, и че словото Господне в твоите уста е истинско.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 20:46
PM
relax4o
Публикувано на 08-08-2017, 16:06
Quote Post

Име:

@Bender, ти Maven ли ползваш? Като заклет джавар можеш ли да дадеш мнение, защо смяташ Maven за по-добрия избор.

Почти навсякъде в Open Source проекти съм забелязал, че билдват с Gradle.

П.П. Смятах, че има повече Джавари, няма кой да раздвиже темата... тцтц.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
Bender
Публикувано на 08-08-2017, 18:46
Quote Post

Име:

1. Желая да знаете, в каква голяма борба съм заради вас и заради ония, които са в Лаодикия и в Иерапол, и заради всички, които не са ме видели лично,
2. за да се утешат сърцата им, та, съединени с любов за всяко обогатяване със съвършено разбиране, да познаят тайната на Бога и Отца и на Христа,
3. в Когото са скрити всички съкровища на премъдростта и на знанието.
4. А това казвам, за да не би някой да ви прелъсти с примамливи думи;
5. защото ако и да отсъствувам тялом, но духом съм с вас, като се радвам и виждам вашата уредба и вашата твърда вяра в Христа.
6. Поради това, както приехте Господа Иисуса Христа, тъй и ходете по Него,
7. вкоренени и утвърдени в Него и укрепени във вярата, както сте научени, преуспявайки в нея с благодарност.
8. Гледайте, братя, да ви не увлече някой с философия и с празна измама според човешкото предание, според стихиите световни, а не според Христа;
9. понеже в Него телесно обитава всичката пълнота на Божеството,
10. и вие сте пълни чрез Него, Който е Глава на всяко началство и власт;
11. в Него сте и обрязани чрез неръкотворно обрязване, като съблякохте греховното тяло на плътта, чрез обрязването Христово,
12. като се погребахте с Него в кръщението, в което и възкръснахте заедно с Него чрез вяра в силата на Бога, Който Го възкреси от мъртвите.
13. И вас, които бяхте мъртви в греховете и в необрязването на плътта си, Той оживи заедно с Него, като ви прости всички грехове;
14. а това стана, като Христос заличи с учението съществувалото за нас ръкописание, което беше против нас и което Той взе от средата и го прикова на кръста;
15. като отне силата от началства и власти, Той ги явно изложи на позор и на кръста възтържествува над тях.
16. И тъй, никой да ви не осъжда за ядене, или пиене, или за някой празник или новомесечие, или събота:
17. това е сянка на бъдещето, а тялото е Христос.
18. Никой преднамерено да ви не прелъстява със смиреномъдрие и служене на Ангелите, като се впуска в онова, що не е видял, като безразсъдно се гордее с плътския си ум
19. и не се придържа о Главата - Христа, от Когото цялото тяло, поддържано и свързвано чрез стави и свръзки, расте с растене по Бога.
20. И тъй, ако вие с Христа умряхте за стихиите световни, то защо като живеещи в света допускате да ви налагат постановления:
21. "не се докосвай, не вкусвай, не пипай"
22. (които всички, от употребяване, подлежат на разрушение), - според човешки заповеди и учения?
23. Тия постановления имат само вид на мъдрост в своеволно благочестие, в смиреномъдрие и в пренебрежение на тялото, без някак да се грижат за насищане плътта.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 20:06
PM
lucky
Публикувано на 09-08-2017, 10:01
Quote Post

Име:

QUOTE (Bender @ 08-08-2017, 18:46)
според мен декларативният подход е по-добър от имеративният когато става въпрос за билд.

Което е 99% от случаите, в които ще ползваш Gradle. Рядко е нужно нещо различно от описване на dependencies и включване на необходимите plugins.

А ако имаш custom build система за някой enterprise и трябват по-разчупени декларации и условия, тогава Gradle предлага по-голяма гъвкавост. Можеш да си пишеш и интегрираш нови модули за кратко време.
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на 09-08-2017, 10:18
Quote Post

Име:

1. Казвайте на братята си: Мой народ, и на сестрите си: Помилувана.
2. Съдете се с майка си, съдете се; защото тя не е Моя жена, и Аз не съм й мъж; нека тя да махне блудството от лицето си и прелюбодейството от гърдите си,
3. та да не я съблека доголо и да я изложа, както в деня на рождението й, да я не направя пустиня, да я не обърна в суха земя и да я не уморя с жажда.
4. И децата й няма да помилувам, понеже те са деца от блудство.
5. Защото майка им блудствува, осрами се оная, която ги зачена, понеже казваше: ще тръгна подир любовниците си, които ми дават хляб и вода, вълна и лен, дървено масло и питиета.
6. Затова ето, Аз ще препреча пътя й с тръне и ще я заградя с ограда, и тя няма да намери пътеките си;
7. ще се впусне подир любовниците си, ала не ще ги догони; ще ги търси, ала няма да ги намери и ще рече: ще отида и ще се върна при първия си мъж; защото тогава ми беше по-добре, нежели сега.
8. А тя не знаеше, че Аз, Аз й давах хляб, вино и дървено масло и умножих й среброто и златото, от което направиха истукан на Ваала.
9. Затова ще взема назад хляба Си на времето му и виното Си на времето му и ще отнема вълната и лена Си, с която се покрива голотата й.
10. И сега ще открия срамотата й пред очите на любовниците й, и никой не ще я изтръгне от ръката Ми.
11. И ще прекъсна у нея всяка веселба, празниците й и новомесечията й, съботите й и всичките й тържества.
12. И ще опустоша лозите й и смоковниците й, за които тя казва: това ми са подаръци, с които ме надариха моите любовници; и Аз ще ги превърна на гори, и полските зверове ще ги изядат.
13. И ще я накажа за дните, прекарани в служене на Вааловци, когато тя им кадеше и, като се накичи с обеци и огърлици, ходеше подир любовниците си, а Мене забрави, казва Господ.
14. Поради това и Аз ще я отвлека, ще я доведа в пустиня и ще й говоря по сърце.
15. И ще й дам оттам лозята й и долина Ахор за преддверие на надежда; и там тя ще пее, както в дните на младините си и както в деня, когато излезе из Египетската земя.
16. И в оня ден, казва Господ, ти ще Ми викаш: мъжо мой, и няма вече да Ми викаш: Ваали *.
17. И ще премахна имената на Вааловци от устата й, и няма вече да се споменават имената им.
18. И ще сключа в онова време зарад тях съюз с полските зверове, с птиците небесни и с влечугите по земята; и лък, и меч, и война ще изтребя от оная земя, и ще им дам да живеят в безопасност.
19. И ще те сгодя за Себе Си вовеки, ще те сгодя за Себе Си в правда и съд, в благост и милосърдие;
20. ще те сгодя за Себе Си във вярност, и ти ще познаеш Господа.
21. И в оня ден Аз ще чуя, казва Господ, ще чуя небето, и то ще чуе земята,
22. и земята ще чуе хляба и виното и дървеното масло; а тия ще чуят Изреел.
23. И ще я посея за Себе Си на земята, и ще помилувам Непомилувана и ще кажа на не-Мой-народ: ти си Мой народ, а той ще рече: Ти си мой Бог!"
* Господарю мой.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 20:08
PM
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0