BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "The Pen Is Mightier Than the Keyboard", paper discussion
Demigod
Публикувано на: 23-01-2017, 19:48
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (abstract)
Taking notes on laptops rather than in longhand is increasingly common. Many researchers have suggested that laptop  note taking is less effective than longhand note taking for learning. Prior studies have primarily focused on students’  capacity for multitasking and distraction when using laptops. The present research suggests that even when laptops  are used solely to take notes, they may still be impairing learning because their use results in shallower processing.  In three studies, we found that students who took notes on laptops performed worse on conceptual questions than  students who took notes longhand. We show that whereas taking more notes can be beneficial, laptop note takers’  tendency to transcribe lectures verbatim rather than processing information and reframing it in their own words is  detrimental to learning

моля опитайте се да прочетете пейпъра преди да коментирате.

--------------------
being insane is so .... liberating ....
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 24-01-2017, 00:37
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Мисля, че коментарите няма да са особено различни от заключенията.

Когато искам да науча нещо го пиша и пиша и пиша колкото пъти е необходимо в най-удобния формат (лист или клавиатура). Когато искам да си водя бележки - пак използвам най-удобния формат според целите. Предпочитам електронни бележки, защото се споделят и редактират по-лесно (фокуса не е върху разбирането).

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
PMEmail Poster
CPPlus
Публикувано на: 24-01-2017, 09:27
Quote Post

Име: Людмил Григоров

Понеже ме мързи да пиша, а пък пиша много по бързо на клавиатура, и ми е голяма дилема сега дали да си водя записки с LaTeX в real time..

Edit: дали да се науча**

Това мнение е било редактирано от CPPlus на 24-01-2017, 11:54

--------------------
Нищо не е свършило, докато не е свършило! Не се предавай и ще постигнеш целта си!
PMEmail Poster
frozener
Публикувано на: 26-01-2017, 08:24
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Нз защо но писането на макбук ми е по разсейващо от пеце лаптоп. Може би защото някак си светлината от дисплея ме дразни. Ако ос х беше в тялото на писита и лаптопи щеше да е яко.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 30-04-2017, 12:19
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Точно този проблем съм го обмислял дълго. icon_smile.gif

Писането на ръка има големият плюс, че не е ограничено само до текст. Можеш да си скицираш, да зачертаваш, подчертаваш и др.под. Разбира се, тези операции са за сметка на прецизността (който е чертал на ръка знае), но при воденето на бележки, това изобщо не е от значение.

Докато горните операции на клавиатурата са винаги на порядък по-бавни, отколкото въвеждането на текст, колкото и съвършен да е редакторът. За сметка на това се увеличава прецизността.

Аз периодично обмислям интерфейси при които да се жертва прецизност срещу бързодействие, но засега не съм измислил нищо свястно. icon_wink.gif

Допълнителен фактор може да е и това, че повечето хора на ръка пишат по-машинално, отколкото на клавиатура. Тоест, вниманието им остава концентрирано не върху писането, а върху съдържанието.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 30-04-2017, 19:31
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Повечето не значи всички. Напоследък се начетох на неправилно проведени експерименти, та се чудя дали не постъпих добре като не го прочетох.

Иначе някои бележки, които си водя на нетбука ги обмислям много повече. Докато другите се чудят как да съкратят думите заради нереално бърза диктовка - аз отдавна съм готов, перефразирал изречението, понеже не е поднесено като нормална реч и си мисля за казаното. Специфичен случай, признавам, ама на ръка щях да загубя време, смисъла и липсатс на болка е китките icon_smile.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 30-04-2017, 19:55
Quote Post

Group Icon
Име:

Аз си мечтая за нетбук с механична клавиатура (нищо, че ще е малко по-дебел), ама никой не прави такива...

--------------------
Demigod
Публикувано на: 03-05-2017, 23:26
Quote Post

Име:

усвоявам материала определено по - добре като пиша на лист, обаче хич не е пичовски фактът, че губи листи. Изпотявам се под езика докато намеря нещо, което е писано преди повече от1 седмица.
чудя се дали такъв таблет си заслужава да пробвам: Wacom-CTL490DW-Digital-Drawing-Graphics
някой пробвал ли е да пише с такива таблети ?

--------------------
being insane is so .... liberating ....
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 03-05-2017, 23:31
Quote Post

Group Icon
Име:

Ами иска си навик. Пишеш на едно място, а гледаш на друго. Но някои хора свикват и даже рисуват прилично с това.

--------------------
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0