BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Проверка версия на framework
purjola
Публикувано на: 17-10-2017, 18:35
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Да кажем, че някога-някъде-някой (2014-2015та, сайтът съществува) е правил онлайн магазин с PHP/Python и по-точно е ползвал някаква готова шитня, омешана с други готови. Има ли начин да разбера точно кои и техните версии, след като грижливо са замели всичко от файловете, показващо "Framework A, v1.2.3"? Далеч съм от мисълта да почна да седна да зубря всичко за всяка, за да мога да се ориентирам. Един вариант ми се върти в главата и това е да си разпиша някакъв скрипт, който рови по файловете за конкретни парчета и накрая да изплюе някакво предвиждане какво може да са използвали? Само че за какви конкретни не знам, предполагам че пак трябва да седна да чета, за да вкарам какво да търси

Това мнение е било редактирано от purjola на 17-10-2017, 18:35
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 17-10-2017, 19:51
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Най-бърззото е да изкараш списък на класове/функции и да се ориентираш по тях. Някой класове вероятно имат различни членове/методи, функциите имат различни параметри. Би трябвало за около час да ти стане ясно с бай гугел под мишница.

ПП. 2014/15 е ужасно отдавна. icon_wink.gif

Това мнение е било редактирано от ici на 17-10-2017, 19:52

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
purjola
Публикувано на: 17-10-2017, 22:30
Quote Post

Име:

Тъпото е, че е писан собствен шит-о-метод, с който се добавя нов запис в базата. Все пак културно са спряли логването на заявките, знае се че товари излишно, но можеха все пак да записват последните 10-20 успешни такива, деба

Иначе до момента открих, че за темплейт енжин ползват Smarty, а като цяло май клони към смесица от WP, Laravel, Yii, или вече всички изглеждат еднакво, което доказва теорията за gang-bang зачатието ...
PMEmail Poster
TrustHavic
Публикувано на: 17-10-2017, 22:32
Quote Post

Име: Станимир
Ранг: Редовен член

Няма ли начин да се мигрира базата към нещо читаво и да не се занимаваш
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 17-10-2017, 22:39
Quote Post

Име:

Бе аз вече го намерих заветния файл и това, което ми трябваше, но въпросът си остава как може да се разбере с точност какво са ползвали, когато всички имена са сменени
PMEmail Poster
erazor
Публикувано на: 18-10-2017, 00:07
Quote Post

Име: Димитър
Ранг: Старо куче

Най-доброто е ако намериш changelog файл или нещо подобно, иначе немисля че има лесен начин.

Иначе общо казано, харесваш си някой код, дето изглежда достатъчно странно (с вероятност да си е уникално за проекта) и го пускаш в github или google.
Така евентуално ще намериш какво е ползвано, но ако искаш и точната версия ще трябват някакви други допълнителни гимнастики.
PMEmail PosterICQ
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0