BG Development

Страници: (3) 1 [2] 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Общи въпроси за Python
qtakabg
Публикувано на: 26-01-2017, 20:02
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

QUOTE (cpuin @ 26-01-2017, 19:16)
QUOTE (Sm1rfa @ 25-01-2017, 21:29)
QUOTE (cpuin @ 25-01-2017, 20:56)
@Sm1rfa

мерси.Нямах прeдвид да се работи конкретно за някой, а как човек сам може да създаде софтуер, който да продава.

А, не съм разбрал, извинявай.
В този случай, само въображението ти е граница icon_smile.gif
Разбира се, че можеш да създадеш много неща с Питон и нищо не пречи да е за десктоп, ако е добро ще има пазар.

Може ли някой да даде пример за дбра и успешна Python комерсиална програма?
Аз лично се сещам само за такива с отворен лиценз.Може би проблема идва от невъзможността да се скрие кода.Да има много начини да се затрудни четенето му, но не както едно компилирано приложение.

Dropbox, Instagram, Pinterest, Google, YouTube

Това мнение е било редактирано от qtakabg на 26-01-2017, 20:26
PMEmail Poster
cpuin
Публикувано на: 26-01-2017, 22:14
Quote Post

Име:

Всичките са услуги.
Аз точно за обратното питам, за програма с лиценз, а не услуга.Самата програма да се продава, а не сървиса, който седи зад нея.

--------------------
"Трудните неща изискват време, невъзможните - просто малко повече"
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 26-01-2017, 22:53
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Аз си претърсих компютъра за python.dll. Намерих SourceTree, Calibre, Inkscape, GIMP, Scribus, Blender - десктоп приложения, както и няколко мои които не броя.

Това мнение е било редактирано от ici на 26-01-2017, 22:54

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
b1ck0
Публикувано на: 27-01-2017, 16:08
Quote Post

Име: Васил Йорданов

Аз съм останал с впечатлението че идеята на Python е да се ползва от инженери, а не програмисти. Примери:

Anaconda
Canopy

Такъв е и моя конкретен случай. По образование съм Корабен Архитект но всекидневно ползвам Python (вместо Matlab) за да решавам матрични уравнения, да анализирам сигнали или да правя някакви симулации (Monte Carlo) и т.н.

Напълно разбираемо е че много комерсиални продукти ползват скриптове писани на python, които вероятно пръвоначално са писани matlab от неПрограмисти и след това били "преведени" във тяхния безплатен вариант.
PMEmail PosterUsers Website
gat3way
Публикувано на: 28-01-2017, 00:59
Quote Post

Име:

Аз не съм нито инженер, нито програмист, като изключим това че по диплома се водя "инженер-математик", което е нещо като "инженер-путка", също и официално се водя "програмист", въпреки че на практика мажа бумащина вместо код предимно и си ми е много добре така. Но иначе с огромно удоволствие ползвам python, както на работа, така и за експерименти.

Например в момента си правя следният експеримент - зъл изкуствен интелект, който живее на някой хост в wifi мрежа и прави всичко възможно да стъжни живота на всеки, който посмее да ползва bittorrent, skype или гледа youtube видео в мрежата. Това звучи малко претенциозно разбира се, а истината е - просто си харесвам интерфейс, вкарвам го в promisc режим, отварям един raw сокет, слухтя всичко което минава, имам state машина, която проследява TCP и UDP flow-ове, харесвам си няколко features (тайминги, големина на payload на пакетите, посока, първите няколко байта от payload-а и т.н) - и го засилвам през една проста невронна мрежа тренирана да разпознава въпросните видове трафик. Ако мрежата отсече че това е такъв трафик (а тя е тъпа, на нея не може да се разчита на 100%, требва си и малко логика) - изфалшифицирам или TCP пакет с RST флаг вдигнат и с подходящия acknowledgement сетнат като хората, или ICMP port unreachable с фалшифициран източник, резултатът е че това утрепва връзката. Съответно като някой тръгне да ми дърпа торънти през мрежата му се ебава майката, в добрият случай успява при 5000 сийдъра да вдигне 1-2 кб/с, също не може да ми връзва скайпове и не може да ми гледа тъпи видеота.

Всичко е много добре, но python наистина е бавен за целта, закъснява понякога с RST пакетите и когато закъснее и хоста отговори преди него, връзката не се затваря и трябва пак да се праща с новия seq номер и пак докато накрая я утрепе, което е досадно.

Та затова ако случайно видя малко повече забава и реша да го направя наистина много зъл мрежов терорист, части от това, конкретно парсването на трафика, генерирането на трепещите пакети, вероятно част от помощните функции покрай стейт машината, ще ги пренапиша на C и ще им измисля как да ги интерфейсна през swig.

А защо на python, а не направо на C - щото докато го направя, ще ми е писнало поне десет пъти да се занимавам с това и ще съм го отебал. Абе питонеца е велико нещо.
PMEmail Poster
reason
Публикувано на: 28-01-2017, 09:10
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

То хубаво си направил неврона мрежа да разпознава трафика ама какво става като се вдигне VPN и трафика преминава през него, същото и за SSH тунел.
PMEmail Poster
georgib1
Публикувано на: 28-01-2017, 10:05
Quote Post

Име:

QUOTE (gat3way @ 28-01-2017, 00:59)
Аз не съм нито инженер, нито програмист, като изключим това че по диплома се водя "инженер-математик", което е нещо като "инженер-путка", също и официално се водя "програмист", въпреки че на практика мажа бумащина вместо код предимно и си ми е много добре така. Но иначе с огромно удоволствие ползвам python, както на работа, така и за експерименти.

Например в момента си правя следният експеримент - зъл изкуствен интелект, който живее на някой хост в wifi мрежа и прави всичко възможно да стъжни живота на всеки, който посмее да ползва bittorrent, skype или гледа youtube видео в мрежата. Това звучи малко претенциозно разбира се, а истината е - просто си харесвам интерфейс, вкарвам го в promisc режим, отварям един raw сокет, слухтя всичко което минава, имам state машина, която проследява TCP и UDP flow-ове, харесвам си няколко features (тайминги, големина на payload на пакетите, посока, първите няколко байта от payload-а и т.н) - и го засилвам през една проста невронна мрежа тренирана да разпознава въпросните видове трафик. Ако мрежата отсече че това е такъв трафик (а тя е тъпа, на нея не може да се разчита на 100%, требва си и малко логика) - изфалшифицирам или TCP пакет с RST флаг вдигнат и с подходящия acknowledgement сетнат като хората, или ICMP port unreachable с фалшифициран източник, резултатът е че това утрепва връзката. Съответно като някой тръгне да ми дърпа торънти през мрежата му се ебава майката, в добрият случай успява при 5000 сийдъра да вдигне 1-2 кб/с, също не може да ми връзва скайпове и не може да ми гледа тъпи видеота.

Всичко е много добре, но python наистина е бавен за целта, закъснява понякога с RST пакетите и когато закъснее и хоста отговори преди него, връзката не се затваря и трябва пак да се праща с новия seq номер и пак докато накрая я утрепе, което е досадно.

Та затова ако случайно видя малко повече забава и реша да го направя наистина много зъл мрежов терорист, части от това, конкретно парсването на трафика, генерирането на трепещите пакети, вероятно част от помощните функции покрай стейт машината, ще ги пренапиша на C и ще им измисля как да ги интерфейсна през swig.

А защо на python, а не направо на C - щото докато го направя, ще ми е писнало поне десет пъти да се занимавам с това и ще съм го отебал. Абе питонеца е велико нещо.

Злодей! icon_lol.gif
PMEmail Poster
jan
Публикувано на: 28-01-2017, 11:09
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Ето пример за такъв тип програма:

Sublime Text
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 28-01-2017, 15:01
Quote Post

Име:

QUOTE (reason @ 28-01-2017, 09:10)
То хубаво си направил неврона мрежа да разпознава трафика ама какво става като се вдигне VPN и трафика преминава през него, същото и за SSH тунел.

Зависи от VPN-а, някои варианти, например OpenVPN без да се правят излишни изгъзици, лесно се класифицират - OpenVPN защото има леко специфичен TLS handshake и лъсва още в началото че не е HTTPS трафик примерно. tor трафика също много успешно се класифицира, не знам защо, но подозирам че е заради таймингите на пакетите, там TLS handshake-а се установява много бързо, но първият отговор идва обикновено доста бавно, заради латентността на трите хоста по веригата и това би лъснало като аномалия дори ако го гледаш с wireshark.

При ssh от друга страна е значително по-сложно и няма да стане точно по начина по който го правя. По принцип не би трябвало да е проблем да класифицираш ssh тунел от "нормална" ssh сесия, понеже след установяването на сесийния ключ и автентикацията има служебна обмяна на информация по SSH connection протокола и макар и да е криптирано, пакетите си имат характерна дължина на payload-а и тайминг по които ще се хване. Сега друг е въпроса че ако искаш примерно да отсееш "невинния" вариант с ssh с X forwarding от "лошия", според мен ще е невъзможно с каквито и да било невронни мрежи, евристични методи и тем подобни изгъзици. Макар че знам ли.

P.S между другото, конкретния повод за тези експерименти беше ето това забавно четиво: http://blog.zorinaq.com/my-experience-with...ewall-of-china/ очевидно жълтурите се справят относително успешно с класифицирането и претрепването на VPN трафика, след като на човека са му трябвали толкова опити преди най-накрая да ги излъже.

Това мнение е било редактирано от gat3way на 28-01-2017, 15:10
PMEmail Poster
cpuin
Публикувано на: 28-01-2017, 19:32
Quote Post

Име:

@ici

SourceTree, Calibre, Inkscape, GIMP, Scribus, Blender - всичките са безплатни с отворен код....

Иначе , всеки си говори по няговата си тема....., а тя не беше "кой за какво ползва Python"...., но нищо, беше любопитно.

--------------------
"Трудните неща изискват време, невъзможните - просто малко повече"
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0