BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Общи въпроси за Python
cpuin
Публикувано на: 25-01-2017, 18:47
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Здравейте,

Имам някои общи въпроси за Python - един от любимите ми езици.

От прочетеното в нета и от срещите ми с хора, които се занимават с програмиране на Python, виждам, че основните приложения на езика са:

- web - огромна част използвайки framewokrs като Django и т.н.
- състемно програмиране - писане на скриптове, които автоматизират работата на системните администратори.
- наука - много често се използва от научни работници в различни сфери - физика, математика, 3D, астрономия и много други.

Прави ми впечатление, че по-рядко се използва за писане на комерсиални GUI приложения, игри и т.н.На ясно съм за PyQT/Pyside, wxPython, pyGames и т.н., но от видяното не виждам сериозно присъствие в света на комерсиалният софтуер.

Въпросът ми е как би могъл човек владеещ Python да изкарва прехраната си, като изключим web.

Моля за отговори на хора с опит, а не общи съчинения и предположения, които и аз донякъде бих могъл да преположа.

Благодаря предварително.

--------------------
"Трудните неща изискват време, невъзможните - просто малко повече"
PMEmail Poster
metkobetko
Публикувано на: 25-01-2017, 20:03
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Е що без уеб.
Аз пиша бекенди и апита. Иначе другите му популярни приложения са ботове - трейдинг и за залози. Парсери скрапъри и т.н. Също има голямо приложени в статистиката, machine learning, ai и други сложни думички.
Въпроса е за себе си ли искаш да работиш - тогава възможностите ти са неограничени.
Но ако искаш да работиш за някого тогава е по трудно, защото не са много фирмите които го ползват, а и са тясно специализирани.
PMEmail Poster
Sm1rfa
Публикувано на: 25-01-2017, 20:05
Quote Post

Име: Стоян

От моя опит, мога да ти кажа, че като цяло бизнеса не иска да си сглобява софтуер с, който после да си прави друг софтуер. Най-вече компаниите, които не се занимават продуктов софтуер (финансови, медицински и т.н.). По тази причина основно се избира C#/Java. Просто тези 2 включват много основни компоненти, които за необходими да се направи нещо качествено и най-вече поносимо за поддръжка (без зависимости от библиотека на студент в Ню Делхи). На много големи фирми и софтуера по начало е базиран на дадена система (банка, която ползва Уиндоус и МС Офис, рядко ще си пише софтуера на Питон) и заради по-лесната интеграция.
И преди да ми скочите на гърба, че имало счетоводна къща в Суринам, която ползва софтуер на Кобол с модули на Хаскел, прочетете пак удебелените букви в 1-вото изречение.

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
PMEmail PosterUsers Website
ici
Публикувано на: 25-01-2017, 20:08
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

При педераса Игор Левин (Електросфера) целит десктоп софтуер се пише на Питон. Аз и други хора от форума биха те посъветвали да не стъпваш там. icon_smile.gif Тестове се пишат на Питон. Обработка на файлове - всякакви и изобщо автоматизация. Аз съм писал разни приложения за измервания разни.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
cpuin
Публикувано на: 25-01-2017, 20:56
Quote Post

Име:

@Sm1rfa

мерси.Нямах прeдвид да се работи конкретно за някой, а как човек сам може да създаде софтуер, който да продава.

--------------------
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 25-01-2017, 21:07
Quote Post

Име:

Електросфера не бяха ли някакви аудио истории, нещо ми е смътно познато това?
PMEmail Poster
Sm1rfa
Публикувано на: 25-01-2017, 21:29
Quote Post

Име: Стоян

QUOTE (cpuin @ 25-01-2017, 20:56)
@Sm1rfa

мерси.Нямах прeдвид да се работи конкретно за някой, а как човек сам може да създаде софтуер, който да продава.

А, не съм разбрал, извинявай.
В този случай, само въображението ти е граница icon_smile.gif
Разбира се, че можеш да създадеш много неща с Питон и нищо не пречи да е за десктоп, ако е добро ще има пазар.

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
gat3way
Публикувано на: 26-01-2017, 02:04
Quote Post

Име:

Питонецът е хубаво нещо, включително и за не-уеб неща, макар че по някакво стечение на обстоятелствата откакто го прегърнах, все с уеб-неща го монетизирам. Обаче с една уговорка, трябва да научиш как работи cffi или нещо подобно с което да интерфейсваш C код. Това е ужасно полезно особено ако НЯМА да се занимаваш с уеб неща, а то не е толкова сложно.
PMEmail Poster
cpuin
Публикувано на: 26-01-2017, 19:16
Quote Post

Име:

QUOTE (Sm1rfa @ 25-01-2017, 21:29)
QUOTE (cpuin @ 25-01-2017, 20:56)
@Sm1rfa

А, не съм разбрал, извинявай.
В този случай, само въображението ти е граница icon_smile.gif
Разбира се, че можеш да създадеш много неща с Питон и нищо не пречи да е за десктоп, ако е добро ще има пазар.

Може ли някой да даде пример за дбра и успешна Python комерсиална програма?
Аз лично се сещам само за такива с отворен лиценз.Може би проблема идва от невъзможността да се скрие кода.Да има много начини да се затрудни четенето му, но не както едно компилирано приложение.

--------------------
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 26-01-2017, 19:28
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

Повярвах и затова говорих: силно съм съкрушен.
2. В моята необмисленост си казах: всеки човек е лъжа.
3. Какво да въздам Господу за всичките Му благодеяния към мене?
4. Чашата на спасението ще приема и името Господне ще призова.
5. Моите оброци ще дам Господу пред целия Негов народ.
6. Скъпа е в очите на Господа смъртта на Неговите светии.
7. О, Господи, аз съм Твой раб, аз съм Твой раб и син на Твоята рабиня. Ти счупи моите окови.
8. Тебе ще принеса хвалебна жертва и името Господне ще призова.
9. Моите оброци ще дам Господу пред целия Негов народ,
10. в дворите на дома Господен, посред тебе, Иерусалиме! Алилуия.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 20:12
PM
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0