BG Development

Страници: (7) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> От къде да започна в света на програмирането ?
niki292002
Публикувано на: 12-04-2017, 21:08
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте. Много се радвам, че попаднах на този прекрасен форум. Надявам се да получа търсената помощ тук. Нямам си никаква идея от програмиране, но имам голямо желание да започна да изучавам различните езици. Ясно ми е, че не става само с четене, а че трябва и доста практика. Също както и, че няма да мога още от началото да пиша някакви свръх сложни и яки неща. (например видео игра или цял уебсайт) Знам, че трябва и доста практика и постоянство. За сега например съм си свалил една книга от телерик в която са описани всички основи на програмирането. За сега съм я почнал да я чета, но е около 1100 страници, така, че ще ми трябват 1-2 месеца да я прочета. Искам да ви помоля да ме насочите от къде да започна. От кой език и как. Всички подробности. Все едно обеснявате на баба си как да използва дистанционното за телевизора, тъй като съм пълен новобранец в сферата на програмирането.

Благодаря на всеки за отделеното време и лек ден!
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 12-04-2017, 21:18
Quote Post

Име:
Група: Форумен член
Ранг: Почетен член

1. След смъртта на Моисея, раб Господен, Господ каза на Навиновия Иисуса, служител Моисеев:
2. Моисей, Моят раб, умря; затова стани, мини през този Иордан, ти и целият този народ, в земята, която Аз давам тям, на синовете Израилеви.
3. Всяко място, на което стъпят стъпалата на вашите нозе, ви давам, както казах на Моисея:
4. от пустинята и от тоя Ливан до голямата река, река Ефрат, цялата земя Хетейска, и до голямото море към залез-слънце ще бъдат вашите предели.
5. Никой не ще устои пред тебе през всички дни на твоя живот; и както бях с Моисея, тъй ще бъда и с тебе: няма да отстъпя от тебе и няма да те оставя.
6. Бъди твърд и храбър, защото ти ще предадеш на тоя народ за владение земята, за която се клех на отците им да им я дам;
7. само бъди твърд и много храбър, и грижливо пази и изпълнявай целия закон, който ти завеща Моят раб Моисей; не се отклонявай от него ни надясно, ни наляво, та да постъпваш благоразумно във всичките си предприятия.
8. Да се не отделя от устата ти тая книга на закона; но се поучавай от нея дене и ноще, за да изпълняваш точно всичко, написано в нея: тогава ти ще имаш сполука в пътищата си и ще постъпваш благоразумно.
9. Ето, Аз ти заповядвам: бъди твърд и храбър, не се страхувай и не се ужасявай; защото Господ, Бог твой, е с тебе навред, където и да идеш.
10. Тогава Иисус заповяда на народните надзорници и рече:
11. идете по стана и дайте заповед на народа и кажете: приготвяйте си храна за път, защото след три дни ще преминете този Иордан, и ще влезете да превземете земята, която Господ, Бог на вашите отци, ви дава за наследство.
12. А на коляното Рувимово, Гадово и на полуколяното Манасиево Иисус каза:
13. спомнете си, що ви заповяда Моисей, раб Господен, думайки: Господ, Бог ваш, ви успокои и ви даде тази земя;
14. жените ви, децата ви и добитъкът ви нека останат в земята, която Моисей ви даде отсам Иордан; а вие всички, които можете да воювате, въоръжени тръгнете пред братята си и им помагайте,
15. докле Господ (Бог ваш) успокои братята ви, както и вас; докле и те наследят земята, която Господ, Бог ваш, им дава; тогава се върнете в наследството си и владейте земята, която Моисей, раб Господен, ви даде отсам Иордан, към изгрев-слънце.
16. Те отговориха на Иисуса и казаха: всичко, що ни заповядаш, ще сторим, и където и да ни пратиш, ще отидем;
17. както слушахме Моисея, тъй ще слушаме и тебе; само Господ, Бог твой, да бъде с тебе, както беше с Моисея;
18. всеки, който се противи на твоята заповед и не послуша думите ти във всичко, каквото и да му заповядаш, ще бъде погубен. Само бъди твърд и храбър!

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 20:16
PM
SuN
Публикувано на: 12-04-2017, 21:19
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Звучиш малък. Тука може да получиш доста грубо-звучащи, несъобразени с метода на комуникация отговори или просто груби отговори icon_smile.gif

За сега съм я почнал да я чета, но е около 1100 страници, така, че ще ми трябват 1-2 месеца да я прочета.

С това темпо направо нямаш нужда от помощ от форумите. Помня как 2010 четох едно учебниче - 200 страници. За 6 месеца успях да мина половината с всички упражнения, понякога по няколко пъти правени. Ако се справиш за 2 месеца направо ти ще трябва да ни даваш съвети icon_smile.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
pkostov
Публикувано на: 12-04-2017, 21:36
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

;-)

Това мнение е било редактирано от pkostov на 05-08-2017, 17:10
PMEmail Poster
saruman
Публикувано на: 12-04-2017, 21:43
Quote Post

Име:

Английски,Google и желание

--------------------
http://www.wefunkradio.com/radio/

Remember,remember the fifth of November
PMEmail Poster
FidelDahan
Публикувано на: 12-04-2017, 22:08
Quote Post

Име:

QUOTE (niki292002 @ 12-04-2017, 21:08)
От кой език и как.

Ами тук има експерти по най-различни езици и мненията за това с кой език трябва да се започне са много и оспорвани. Аз лично препоръчвам Python за напълно първи език за начинаещия програмист. Към него тази книга, която е лека и забавна:
Invent Your Own Computer Games with Python

Другите варианти е да се заложи на някой mainstream език като C#, Java, C/C++. Тези езици са по-разпространени и по-популярни, може би по-добри за професионалната разработка. Но по отношение за ученето на елементарните основи на програмирането, Python е много по-подходящ (елементарен вход/изход, примитивни алгоритми, работа с променливи, control-flow, малки подпрограми).
PMEmail Poster
niki292002
Публикувано на: 12-04-2017, 22:22
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (SuN @ 12-04-2017, 21:19)
Звучиш малък. Тука може да получиш доста грубо-звучащи, несъобразени с метода на комуникация отговори или просто груби отговори icon_smile.gif

За сега съм я почнал да я чета, но е около 1100 страници, така, че ще ми трябват 1-2 месеца да я прочета.

Членувам и в друг голям ИТ форум, така, че съм свикнал с такива потребители. icon_wink.gif

Благодаря ви за съветите. А точно поради тази причина се насочих в този форум - понеже има експерти по всякакви компютърни езици.
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 12-04-2017, 22:24
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

1. Господи, Вседържителю, Боже Израилев! утеснена душа и унил дух вика към Тебе:
2. чуй, Господи, и помилувай, защото Ти си Бог милосърден; помилувай, защото съгрешихме пред Тебе;
3. Ти вечно пребъдваш, а ние вечно гинем.
4. Господи Вседържителю, Боже Израилев! чуй молитвата на Израилевите умрели и на техните синове, които съгрешиха пред Тебе, които не послушаха гласа на Господа, своя Бог, затова ни и сполетяха бедствия.
5. Не си спомняй неправдите на бащите ни, а спомни ръката Си и името Си в това време,
6. защото Ти си Господ, Бог наш, и ние ще Те прославим, Господи!
7. Затова си вселил Твоя страх в нашето сърце, за да призоваваме Твоето име; и ние ще Те прославяме в нашето преселение, защото отхвърлихме от нашето сърце всяка неправда на бащите си, които съгрешиха пред Тебе.
8. Ето, ние сме сега в нашето преселение, където Ти ни разпръсна за хула, за клетва и за отплата поради всички неправди на бащите ни, които отстъпиха от Господа, нашия Бог.
9. Чуй, Израилю, заповедите на живота, внимавайте, за да разумеете мъдростта.
10. Що значи туй, Израилю, че ти се намираш в земята на враговете? Остаря ти в чужда земя, оскверни се заедно с мъртвите,
11. причислен си към тия, които са в ада,
12. оставил си източника на премъдростта.
13. Ако беше ходил по Божия път, щеше да живееш мирно довека.
14. Познай де се намира мъдростта, де силата, де знанието, та заедно с това да узнаеш, де се намира дългоденствието и животът, де се намира светлината на очите и мирът.
15. Кой е намерил нейното място, и кой е влязъл в нейната съкровищница?
16. Де са князете на народите и ония, които владееха над зверове земни, които се забавляваха с птици небесни
17. и събираха сребро и злато, на които се надяват людете, и чиито имоти край нямат?
18. Де са ония, които се занимаваха със сребърни изделия, и чиито изделия брой нямат?
19. Те изчезнаха и слязоха в ада, и вместо тях се други издигнаха.
20. По-сетнешните видяха светлина и живяха на земята, но пътя на мъдростта не познаха;
21. не разбраха пътеките й, и техните синове я не достигнаха; те бяха далеч от нейния път.
22. И не се чуваше за нея в Ханаан, нито я виждаха в Теман.
23. Синовете на Агар диреха земно знание, също и търговците от Мера и Теман, и баснословците и изследвачите на знанието, но пътя на премъдростта не познаха и не забелязаха нейните пътеки.
24. О, Израилю! колко е голям Божият дом, и колко е пространно мястото на неговото владение!
25. Голям е той и няма край, висок е и неизмерим.
26. Там отначало имаше прочути исполини, твърде големи, изкусни във война.
27. Но не тях избра Бог, и не тям откри пътя на премъдростта;
28. и те загинаха затова, че нямаха мъдрост, загинаха от своето безумие.
29. Кой се качи на небето, и я взе и свали от облаците?
30. Кой премина морета и я намери, и кой ще донесе нея - по-добрата от чисто злато?
31. Никой не знае пътя й, ни помисля за пътеките й.
32. Но Знаещият всичко я знае; Той я откри със Своя разум, Оня, Който направи земята за вечни времена и я изпълни с четириноги животни,
33. Който праща светлината, - и тя иде, повика я, - и тя го послуша с трепет;
34. и звездите заблестяха на стражите си и се зарадваха.
35. Той ги повика, и те казаха: "ето ни", и заблестяха от радост пред своя Творец.
36. Този е нашият Бог, и никой друг не ще се сравни с Него.
37. Той намери всички пътища на премъдростта и я подари на Своя раб Иакова и на Своя възлюбен Израиля.
38. След това Той се яви на земята и живя между людете.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 20:16
PM
saruman
Публикувано на: 12-04-2017, 22:26
Quote Post

Име:

Слабичко начало,ако беше печен,щеше да питаш по-корави неща ако беше наистина зарибен,успех ти пожелавам !

--------------------
http://www.wefunkradio.com/radio/

Remember,remember the fifth of November
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 12-04-2017, 22:31
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Слабичко начало

Това е малко остро. Не всички започват да се развиват на една и съща възраст или с едно и също темпо. Просто е знаел за форумите преди да се поинтересува от материята. Преди години е било обратното, но сега това е новата норма icon_smile.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (7) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0