BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Изчислителна програма
brendy
Публикувано на: 06-01-2017, 22:59
Quote Post

Име: Деси
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте! По принцип нямам опит в програмирането, но имам идея която опря до това да натрупам знания в тази област и да осъществя целта си. Ще ми отнеме цял ден да обясня идеята си. Затова по- накратко: трябва ми програма, която да прави различни математически изчисления на базата на предварително въведени данни. Тези данни ще назовават нещо определено (да речем пол на човека например), а това нещо носи своя лична стойност ). Молбата ми се изразява в това да ме насочите към по-опростен език за програмиране, който да ми свърши работа.
Благодаря предварително icon_smile.gif)

П.П. Дано Ми се разбира какво точно питам icon_lol.gif...
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 06-01-2017, 23:03
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

асемблер ?

+бърз, прости инструкции, няма излишен блоат като шаблони тежки и излишно сложни библиотеки, лесен - един колега от форума е написал цял ГУИ фреймуърк на асемблер !

Това мнение е било редактирано от Bender на 06-01-2017, 23:04

--------------------
Живота е спагети, кода за да работи добре трябва да го наподобява - Дон Реба
...
Живеем в греховни времена, какво очакваш богоугоден и благочестив код ли? - Дон Реба
...
много положителна енергия черпя от вас двамата,единият комунистически девствен,другият яко яхнал асемблерните розови понита - saruman
...
Рано или късно усерите на Виндофс разбират че стоят от неправилната страна на хуя. - ici
PM
SuN
Публикувано на: 06-01-2017, 23:15
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Ако сметките не са от най-сложните и няма много специални случаи - пробвай с https://www.libreoffice.org/discover/calc/

Една от малкото програми, с които си струва човек да се запознае. Много проблеми може да се представят като таблички, в които се извършват разни пресмятания, че даже и графики може да показваш.

Това мнение е било редактирано от SuN на 06-01-2017, 23:16

--------------------
corruptus in extremis - мото на българския политик
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 06-01-2017, 23:18
Quote Post

Име:

https://en.wikipedia.org/wiki/Wolfram_Mathematica

това който го научи без хляб няма да остане, ама трябва и математика да знае

--------------------
Живота е спагети, кода за да работи добре трябва да го наподобява - Дон Реба
...
Живеем в греховни времена, какво очакваш богоугоден и благочестив код ли? - Дон Реба
...
много положителна енергия черпя от вас двамата,единият комунистически девствен,другият яко яхнал асемблерните розови понита - saruman
...
Рано или късно усерите на Виндофс разбират че стоят от неправилната страна на хуя. - ici
PM
DarkOne
Публикувано на: 06-01-2017, 23:46
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор

QUOTE (brendy @ 06-01-2017, 23:59)
Здравейте! По принцип нямам опит в програмирането, но имам идея която опря до това да натрупам знания в тази област и да осъществя целта си. Ще ми отнеме цял ден да обясня идеята си. Затова по- накратко: трябва ми програма, която да прави различни математически изчисления на базата на предварително въведени данни. Тези данни ще назовават нещо определено (да речем пол на човека например), а това нещо носи своя лична стойност ). Молбата ми се изразява в това да ме насочите към по-опростен език за програмиране, който да ми свърши работа.
Благодаря предварително icon_smile.gif)

П.П. Дано Ми се разбира какво точно питам icon_lol.gif...

На мен ми звучи като Excel.

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
CPPlus
Публикувано на: 07-01-2017, 05:33
Quote Post

Име: Людмил Григоров

+1

На мен ми звучи като Excel.

За excel има много уроци. Много powerful tool е. Има си и език за програмиране (VBA), ако решиш да автоматизираш нещо. Има си и вградена база данни... абе каквото ти хрумне и се поразровиш, за да научиш как се прави, excel ще ти свърши работа.

--------------------
Нищо не е свършило, докато не е свършило! Не се предавай и ще постигнеш целта си!
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0