BG Development

Страници: (7) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Проблема тук - троловете?
purjola
Публикувано на: 01-12-2017, 14:46
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

То проблема тук е че няма никакъв контрол в/у троловете, а това сваля цената. Базата потребители е доста добра като цяло и лично бих го продал след, да кажем 2020та.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 01-12-2017, 15:04
Quote Post

Име:

това е като да кажеш че проблема на планината са многото дървета
PM
purjola
Публикувано на: 01-12-2017, 15:39
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 01-12-2017, 16:04)

Много интересна "аналогия". Ако искате да поговорим за проблемите ви?

Като изключим "аналогията" да не би да ти харесва статуквото като цяло по форумите?
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 01-12-2017, 16:40
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Как мислиш може да се подобри статуквото и с каква цел? (като потребител питам, само ДаркУан е истински админ)

За троловете съм съгласен - и аз не ги харесвам. Ако ще говорим за това, може да го изнеса в отделна темичка. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 01-12-2017, 16:40

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 02-12-2017, 01:46
Quote Post

Име:

На първо място тема с решенията на курсовите (решенията са краен брой, под 10; преди известно време пратих съобщение на DarkOne да ми прати всички въпроси за курсови от базата, даже не беше го прочел), дори да не е код, а псевдокод. Това генерира класическите тролски отговори. Знам как се борави с инструменти, как работят и какво точно се прави, но не е нужно да се показва колко си спец. Въпрос-отговор, върши работа, темата се заключва ...

На второ място списък с добрите практики в сферата. Под добрите да се чете единствените.

Ограничение на броят постове за достъп до съответните раздели. Не съм фен да трупам такива, но в някои големи и известни имам средно по 7-8к, като половината са заради установяване на кой коли и беси, а останалите са специфични решения на въпроси за проблеми, защото колещите и бесещите са леко неадекватни.

Q&A раздел, в който се пускат теми и отговори само от админ/мод потребителите, които се събират от всички други. Защо един човек трябва да прочете целият parashift, когато нещата могат да бъдат сбити в един стикнат пост и скрипт за сваляне?

Това мнение е било редактирано от purjola на 02-12-2017, 01:49
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 02-12-2017, 12:46
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Това в каква посока ще подобри нещата? Ще изглежда по-модерно? Повече потребители? Пари? БГДев ще се ползва на три морета?

Понеже наскоро пак ми се наложи да обучавам човек и минахме през първата точка от предложението ти. В много случаи човека искаше просто да си реши проблема или да направи така, че неговата идея да тръгне без да иска да чуе допълнителната информация, която исках да предложа заедно с отговора. Програмирането все пак не е само вмъкване, промяна и триене на знаци. Няколко пъти показа нежелание да слуша и като мина първоначалния период на въведение започнах да го оставям да се мъчи по 1-2-3 дена за елементарни глупости - да разбере сам каквото му е нужно, а не да го спъвам да си върши работата с дългите ми обяснения.

Просто въпроси и отговори... Полезни ли са?

П.П.
Моята задача беше обучение, не да му върша работата. icon_smile.gif

П.П.2
Темата беше разделена оттук: Задача за изпит! (Състезание по стрелба)

Това мнение е било редактирано от SuN на 02-12-2017, 12:54

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 02-12-2017, 12:49
Quote Post

Име:

Върхът на глупостта е да се систематизира информация за да се улеснят потребители които идват еднократно само за да намерят глупак да им напише домашното.

Да не говорим за раздели само за четене. Който го кефи да си говори сам, да си направи блог.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 02-12-2017, 14:28
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Върхът на глупостта е някой да се мисли за гениален - т.е. че ще намери решение за което цял свят не е намерил.
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 02-12-2017, 15:16
Quote Post

Име:

QUOTE (purjola @ 01-12-2017, 16:39)
QUOTE (Дон Реба @ 01-12-2017, 16:04)

Много интересна "аналогия". Ако искате да поговорим за проблемите ви?

Като изключим "аналогията" да не би да ти харесва статуквото като цяло по форумите?

Ако се спре с троленето във форума ще останат точно 0 човека. Аз примерно идвам тук ада си потроля, разпосна и да се подиграя на някой. Ако ми се отнеме това удоволствие защо да посещавам форума ? Като искаш конкретни отговори по дадена тема питай в СО, да видим дали там няма ти направят gang bang

--------------------
Живота е спагети, кода за да работи добре трябва да го наподобява - Дон Реба
...
Живеем в греховни времена, какво очакваш богоугоден и благочестив код ли? - Дон Реба
...
много положителна енергия черпя от вас двамата,единият комунистически девствен,другият яко яхнал асемблерните розови понита - saruman
...
Рано или късно усерите на Виндофс разбират че стоят от неправилната страна на хуя. - ici
PM
Дон Реба
Публикувано на: 02-12-2017, 15:17
Quote Post

Име:

QUOTE (purjola @ 01-12-2017, 15:39)

да, супер си е форума. всички форуми са живи защото някаква стара база от потребители идва да си лафи в тях. всеки опит за подобрения може да постигне само едно - да изгони някого. нови хора няма да се появят, защото новите отиват във фейсбук.
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (7) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0