BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Представяне и въпрос
st97
Публикувано на: 22-01-2017, 20:33
Quote Post

Име: Стилиян
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, казвам се Стилиян Илиев и съм на 19. В момента съм първа година във ФМИ.
Та, понеже все още навливлизам в програмирането и не съм (достатъчно) компетентен, искам да ви задам едно въпросче.
Обучението ми до сега в университета ми се струва меко казано забавено. Учим доста излишен, според мен, материал (ако някой е на друго мнение, моля да се обоснове). Неща от програмирането, които ги учим 4-5 месеца, аз мога да седна и буквално за 2 седмици да ги науча сам. Това ме тласка към мисълта да прекъсна и да започна да се обучавам самостоятелно (да науча няколко езика, няколко технологии). Което пък от своя страна поражда огромно несъгласие в родителите ми. Според тях "без диплома няма как" и това е. Колкото и доводи да им давам, те не искат да ме разберат.
Въпросът ми е какво е вашето мнение. Кое е по-добре, да започна да се обучавам самостоятелно и след това (когато съм готов) да кандидатствам за работа, или пък да си седя и да си уча във ФМИ.

Благодаря icon_smile.gif
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 22-01-2017, 20:37
Quote Post

Име:
Група: Форумен член
Ранг: Почетен член

1. Ако правиш добро, знай кому го правиш, и ще има благодарност за твоите добрини.
2. Прави добро на благочестив, и ще получиш отплата - ако не от него, то от Всевишния.
3. Няма добро за оногова, който постоянно се занимава със зло и който не дава милостиня.
4. Давай на благочестив и не помагай на грешник.
5. Прави добро на смирен и не давай на нечестив: затваряй от него хляба и не му давай, да не би чрез това да ти надделее;
6. защото ти би получил двойно зло за всичкото добро, което би му направил; защото и Всевишният мрази грешниците, а на нечестивци въздава отмъщение.
7. Давай на добър и не помагай на грешник.
8. Приятел се не познава в доброчестина, и враг се не скрива в злочестина.
9. Кога човек е честит, враговете му са в тъга, а кога е злочест, и приятелят му ще се отдели от него.
10. На врага си не вярвай вовеки, защото, както медта ръждясва, тъй - и неговата злоба:
11. ако и да се е смирил и да ходи наведен, бъди внимателен с душата си и пази се от него, - и ще бъдеш пред него като чисто огледало и ще узнаеш, че той не се е очистил докрай от ръждата;
12. не го туряй при себе си, да не би, като те събори, да заеме твоето място; не го туряй от дясната си страна, да не би някога да се домогва до твоето седалище, и ти най-напокон ще разбереш думите ми и със скръб ще си спомниш поуките ми.
13. Кой ще пожали ухапания обайник на змии и всички, които се приближават до диви зверове? Също и - оногова, който се сближава с грешник и става съучастник в неговите грехове:
14. за малко време той ще остане с тебе, но, ако се поколебаеш, не ще устои.
15. С уста си врагът ще те услади, но в сърце си крои да те хвърли в яма; с очи си врагът ще плаче, а кога намери случай, не ще се на кръв насити.
16. Нещастие ли те срещне, ти ще намериш врага там преди тебе,
17. и той, уж че желае да помогне, ще ти подложи крак;
18. ще кимва с глава и ще чупи ръце, много нещо ще шепне и ще измени лице.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 19:35
PM
st97
Публикувано на: 22-01-2017, 20:43
Quote Post

Име: Стилиян
Ранг: Новопостъпил

Аз не съм казал, че няма да уча. Даже напротив, вместо да уча линейна алгебра да кажем, аз ще наблегне повече на С++ примерно. За родителите ми просто е важно да имам диплома.
А и, това не знам защо го казваш, но аз не съм чувал за някой програмист, който да "пасе овце".
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 22-01-2017, 20:54
Quote Post

Име:

1. А Савел одобряваше убийството му. В ония дни се дигна голямо гонение срещу църквата в Иерусалим, и всички, освен апостолите, се разпръснаха по страните Иудейски и Самарийски.
2. А Стефана погребаха благоговейни човеци и го много оплакаха.
3. Савел пък пакостеше на църквата, като влизаше по къщите и, влачейки мъже и жени, предаваше ги на затвор.
4. Ония, прочее, които се бяха разпръснали, ходеха и благовестяха словото.
5. А Филип слезе в един самарийски град и проповядваше там Христа.
6. Народът единодушно внимаваше на това, що говореше Филип, понеже чуваше и гледаше, какви чудеса вършеше:
7. нечисти духове с голям вик излизаха от мнозина, които бяха хванати от тях, а мнозина разслабени и хроми се изцериха.
8. И голяма радост биде в оня град.
9. А в града имаше един човек, на име Симон, който преди това правеше магии и смайваше самарийския народ, говорейки за себе си, че е някой велик човек.
10. Него го слушаха всички, мало и голямо, и казваха: този е великата сила Божия.
11. А слушаха го затова, защото доста време бе ги смайвал с магиите си.
12. Но когато повярваха на Филипа, който благовестеше за царството Божие и за името на Иисуса Христа, кръщаваха се и мъже и жени.
13. Повярва и сам Симон и, след като се кръсти, не се отделяше от Филипа; и като гледаше големите чудеса и личби, що се вършеха, смайваше се.
14. Като чуха апостолите, които бяха в Иерусалим, че Самария е приела словото Божие, проводиха там Петра и Иоана,
15. които слязоха и се помолиха за тях, за да приемат Дух Светий.
16. (Защото Той не бе слязъл още нито върху едного от тях, а само бяха кръстени в името на Господа Иисуса.)
17. Тогава възлагаха върху им ръце, и те приемаха Духа Светаго.
18. А Симон, като видя, че Дух Светий се дава чрез възлагане ръцете апостолски, донесе им пари
19. и рече: дайте и мене тая власт, та, комуто възложа ръце, да приема Духа Светаго.
20. Но Петър му каза: среброто ти да погине заедно с тебе, задето си помислил, че с пари се добива дарът Божий.
21. Ти нямаш дял, ни жребие в тоя дар, защото сърцето ти не е право пред Бога.
22. И тъй, покай се за това си зломислие и помоли се Богу: може би, ще ти се прости помисълът на твоето сърце;
23. понеже те виждам изпълнен с люта жлъч и окован от неправда.
24. А Симон отговори и рече: помолете се вие Господу за мене, та дано ме не постигне нищо от това, що казахте.
25. Те пък, след като засвидетелствуваха и говориха словото Господне, тръгнаха обратно за Иерусалим, проповядайки Евангелието в много села самарийски.
26. А на Филипа Ангел Господен каза: стани и тръгни към юг по пътя, който води от Иерусалим за Газа и който е пуст.
27. Той стана и отиде; и ето, един етиопянин, скопец, велможа на Кандакия, етиопска царица, пазител на всичките й съкровища, който бе дошъл в Иерусалим на поклонение,
28. връщаше се и, седнал в колесницата си, четеше пророка Исаия.
29. А Духът каза на Филипа: приближи се и се допри до тая колесница.
30. Филип се затече и, като чу, че той чете пророка Исаия, рече: разбираш ли това, що четеш?
31. Той отговори: как ще мога, ако някой не ме упъти? И помоли Филипа да се качи и да седне при него.
32. А мястото от Писанието, което четеше, беше това: "като овца на клане бе заведен, и както агнето е безгласно пред своя стригач, тъй и Той не отваря устата Си.
33. При унижението Му Той бе лишен от праведен съд. Но рода Му кой ще обясни? Защото се отнема животът Му от земята".
34. Тогава скопецът заговори и каза на Филипа: моля те, за кого говори това пророкът? За себе си ли, или за другиго някого?
35. Филип отвори устата си и, като начена от това Писание, благовести му за Иисуса.
36. И както си вървяха по пътя, стигнаха до една вода; и скопецът рече: ето вода; какво ми пречи да се кръстя?
37. А Филип му каза: ако вярваш от все сърце, - може да се кръстиш. Той отговори и рече: вярвам, че Иисус Христос е Син Божий.
38. И заповяда да спрат колесницата; па слязоха двамата във водата, Филип и скопецът; и кръсти го.
39. Когато пък излязоха из водата, Дух Светий слезе върху скопеца, а Филипа грабна Ангел Господен; и скопецът го вече не видя, и радостен продължи пътя си.
40. А Филип се озова в Азот и, през дето минаваше, благовестеше по всички градове, докато стигна в Кесария.

PM
boxing
Публикувано на: 22-01-2017, 21:16
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Учи си , но задължително успоредно с университета учи и увас и дипломата е важна ама знанията които трябват...трудно само в университета.
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 22-01-2017, 21:31
Quote Post

Име:

Ако е "бавно" значи няма проблем да се учи паралелно бързо. Дипломата за нищо не служи. Чистата математика служи ако се забъркаш със софтуер дето я ползва. Работата е там, че не знаеш предварително какъв софтуер ще се падне да пишеш. Отделно че математика извън университет се учи доста трудно особено ако не си учил никога в университет.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
Bender
Публикувано на: 22-01-2017, 21:34
Quote Post

Име:

1. Ето имената на колената. На северния край по пътя от Хетлон, който води за Емат, Хацар-Енон, от северната граница на Дамаск по пътя за Емат: всичко това от изток до морето един дял за Дана.
2. До границата на Дана, от източния край до западния, това е един дял за Асира.
3. До границата на Асира, от източния край до западния, това е един дял за Нефталима.
4. До границата на Нефталима, от източния край до западния, това е един дял за Манасия.
5. До границата на Манасия, от източния край до западния, това е един дял за Ефрема.
6. До границата на Ефрема, от източния край до западния, това е един дял за Рувима.
7. До границата на Рувима, от източния край до западния, това е един дял за Иуда.
8. А до границата на Иуда, от източния край до западния, е свещеният дял, широк двайсет и пет хиляди тръсти, а дълъг колкото другите дялове, от източния край до западния; сред него ще бъде светилището.
9. Делът, който ще посветите Господу, ще бъде дълъг двайсет и пет хиляди тръсти, а широк десет хиляди.
10. И тоя свещен дял трябва да принадлежи на свещениците, откъм север дълъг двайсет и пет хиляди тръсти, и откъм морето широк десет хиляди, и откъм изток широк десет хиляди, а откъм юг дълъг двайсет и пет хиляди, и сред него ще бъде светилището Господне.
11. Това посветете на свещениците от синовете на Садока, които Ми стояха на стража, когато отстъпваха Израилевите синове, те не отстъпиха от Мене, както отстъпиха другите левити.
12. Тям ще принадлежи тая част земя от свещения дял, светиня над светините, в предела на левитите.
13. И левитите ще получат също в свещеническия предел двайсет и пет хиляди тръсти надлъж и десет хиляди нашир; всичката дължина - двайсет и пет хиляди, а ширина десет хиляди тръсти.
14. И от тая част те не могат ни да продадат, ни да заменят; и първоберките от земята не могат да преминават у други, защото това е Господня светиня.
15. А останалите пет хиляди тръсти нашир с двайсет и пет хиляди надлъж се отреждат за обща употреба на града, за заселване и за околини; градът ще бъде в средата.
16. И ето размерите му: северната страна - четири хиляди и петстотин тръсти, и южната страна четири хиляди и петстотин, източната страна четири хиляди и петстотин и западната страна четири хиляди и петстотин.
17. А околините на града откъм север ще бъдат двеста и петдесет тръсти, откъм изток двеста и петдесет, откъм юг двеста и петдесет и откъм запад двеста и петдесет.
18. А което остава от дължината срещу свещения дял - десет хиляди към изток и десет хиляди към запад срещу свещения дял, произведенията от тая земя трябва да служат за прехрана на работниците в града.
19. В града пък могат да работят работници от всички Израилеви колена.
20. Целия отделе'н дял от двайсет и пет хиляди тръсти надлъж и двайсет и пет хиляди нашир, четириъгълен, отделете за свещен дял, като включите владенията на града;
21. а останалото за княза. Както откъм свещения дял, тъй и откъм владенията на града, срещу двайсет и петте хиляди тръсти до източната граница на дела, и на запад срещу двайсет и петте хиляди на западната граница съразмерно с тия дялове, е делът на княза, тъй че свещеният дял и светилището ще бъдат в средата му.
22. И онова, що остава от левитските владения и от владенията на града в междината, принадлежи също на княза; междината между границата на Иуда и между границата на Вениамина ще принадлежи на княза.
23. Останалото пък от колената, от източния край до западния - един дял за Вениамина.
24. До границите на Вениамина, от източния край до западния - един дял за Симеона.
25. До границите на Симеона, от източния край до западния - един дял за Исахара.
26. До границите на Исахара, от източния край до западния - един дял за Завулона.
27. До границите на Завулона, от източния край до западния - един дял за Гада.
28. А до границите на Гада на южната страна върви южният предел от Тамара до водите на Разпря при Кадис, надлъж потока до голямото море.
29. Ето земята, която по жребие ще разделите между Израилевите колена, и ето дяловете им, казва Господ Бог.
30. И ето изходите на града: откъм северна страна - четири хиляди и петстотин мерки,
31. и портите на града се наричат с имената на Израилевите колена; към север три порти: едни порти Рувимови, едни порти Иудини, едни порти Левиеви.
32. И откъм източната страна - четири хиляди и петстотин мерки, и три порти: едни порти Иосифови, едни порти Вениаминови, едни порти Данови;
33. и откъм южната страна - четири хиляди и петстотин мерки, и три порти: едни порти Симеонови, едни порти Исахарови, едни порти Завулонови.
34. Откъм морето - четири хиляди и петстотин мерки; тука също три порти: едни порти Гадови, едни порти Асирови, едни порти Нефталимови.
35. Всичко наоколо - осемнайсет хиляди. А от онзи ден името на града ще бъде: Господ е там.

PM
Sm1rfa
Публикувано на: 23-01-2017, 00:07
Quote Post

Име: Стоян
Ранг: Редовен член

Като ти е лесно какъв е проблема? Вземи си тапията и пак прави неща, които те радват у вас. Аз също взех диплома и учехме основно Джава, аз обаче работя с .НЕТ и паралелно си драска разни неща на Питон. Та.. какъв ти е точно проблема? Май те мързи така като гледам и гледаш лесното - няма лесно в живота (освен, ако фамилията ти не е Рокфелер предполагам).

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
PMEmail PosterUsers Website
pkostov
Публикувано на: 23-01-2017, 00:27
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

;-)

Това мнение е било редактирано от pkostov на 05-08-2017, 17:12
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 23-01-2017, 09:41
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Аз прекъснах едно време заради работата, не се оплаквам. От друга страна, в момента имам колега който учи и работи, без да му пречи особено.
Отговора, разбира се, се крие в теб, а не в другите. Ако си предприемчив за собствен бизнес, или свободолюбив за фрийлансер - дипломата е излишна. Ако ще ходиш в чужбина или те влече работа в голяма фирма - трябва диплома. Така че преди да питаш другите - изясни какво искаш ти.
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0