BG Development

Страници: (12) 1 2 [3] 4 5 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Какви възможности за работа имам в България?
stewie
Публикувано на: 22-12-2016, 16:29
Quote Post

Име:
Група: Форумен член
Ранг: Почетен член

..

Това мнение е било редактирано от stewie на 30-07-2017, 12:59
PM
stewie
Публикувано на: 22-12-2016, 17:04
Quote Post

Име:

QUOTE (ici @ 22-12-2016, 16:24)
Просто ми е интересно да постоя година-две.

https://www.youtube.com/watch?v=E7kor5nHtZQ много добре ще си изкараш там. Ако се преродя в говедо, дано да е китайско.
PM
ifnull
Публикувано на: 22-12-2016, 17:19
Quote Post

Име: Димитър
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

QUOTE (stewie @ 22-12-2016, 16:29)
QUOTE (H_A_L_F @ 22-12-2016, 14:54)
И как става трика да плащаш данъка в българия и да работиш в чужбина (на договор) защото аз всеки месец плащам над 1000 евро само данъци...

Важи за ЕС и трябва да се връщаш няколко пъти в годината, за да се водиш данъчно задължен в батакландия, а не в нормалната държава, в която вирееш.

Говориш глупости. Данъчно задължен си в страната в която си престоял повече от 6 месеца в годината. В някои случаи може да се плати данък там където си изкарал по-голямата част от парите си но държавите трябва да са подписали спогодба за двойно данъчно облагане(май така се казваше)
Това да се връщаш няколко пъти в годината до Бг. не е вярно.
ето да прочетеш малко клик
PMEmail Poster
mitko1994
Публикувано на: 22-12-2016, 17:53
Quote Post

Име: Димитьр
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (ici @ 22-12-2016, 14:49)
Беше ми интересно че човека идва от Канада, а там търсят хора под дърво и камък.

ici, то че работа в Канада има, има. Проблемът е че животът е доста скъп, а стартовите заплати са между 50 и 60 хиляди на година на които ти се начислява 20% данък. Това за България са си добри пари обаче тук се равняват на горе-долу 1500 лева които ще взимам в България. Ето и някои прости примери: градски транспорт - 3.25, ако искаш кола, към $200 застраховка(за начинаещ шофьор още повече) на месец + консумативи. Наемите и цените на жилищата също са много високи. Еди апартамент 60-70 квадрата в горе-долу добър квартал е $500к, а наема му е колкото месечната ипотека - да речем $1500 без консумативи. Разликата е там че със доход от 50-60к на година банката няма да ти даде ипотека. Общо взето, или живееш при мама и при тати или изпащаш нечия инвестиция. Храната скочи многократно в последните години, но въпреки това си остава достъпна за всички. Алкохолът е много скъп. Една вносна бира струва $2.20 - $5/кен(500мл) зависи от марката. Като теглиш чертата ти остават едни $500 с които можеш да си купиш по-малко неща от нещата които би могъл да си купиш с 500 лева в България. Примерно, като ходим да ритаме с приятели - залата ни е минимум $10 на час на човек. Обичам да ходя на риба - най-близкия водоем е на 100км а от брега няма достъп понеже всичко е частна собственост - лодката струва $100/ден + бензин. Имам аквариум с риби - една проста Гупа струва - $3.50 а рибите които аз гледам струват $10+. Ако искам да отида да гледам басктебол, хокей или футбол, най-евтините билети са по $70 долара и разбира се, на най-смотаните места. Ако искаш да отидеш на концерт на някой световен изпълнител, минимумът е $120. А в България, гледаш Шампионска лига за по 70-80 лева (само междинните изпити ме спряха да се прибера да гледам Арсенал в София), гледате концерти и качествен театър на достъпни цени, пиете 2Л хубава бира за 2-3 лева, ходите в Гърция на море, а където се обърнеш все хубави жени. Ако ти кажа че ми е писнало от индийци, китайци, и корейци ще е малко. В университета белите са не повече от 10% а всички други са от Азия. Голяма част от тях са чуждестранни студенти и плащат по 40-50к на година, а най-интерсеното е че чуждестранните студенти са едни от най-посредствените.Проблемът е че същите тези хора после се прибират по родните си места и подбиват пазара с евтин и некачествен труд. Абе като цяло и двете места си имат и плюсове и минуси.

Това мнение е било редактирано от mitko1994 на 22-12-2016, 17:58
PMEmail Poster
antubis
Публикувано на: 22-12-2016, 18:17
Quote Post

Име: Маруш Денчев

Направо ме е гнус, когато някой, който работи в IT сектора у нас и говори колко е зле положението. Може и по-добре, но искам да видя същия този как ще се озъби ако трябва да дои кравите в Малко Търново.

Мога само да те посъветвам и подканя да се върнеш в България. Търсят се много кадри в сектора - разработчици, тестери, мениджъри. Ако си разбираш от работата бързо ще започнеш да взимаш 2К нето заплата. Като платиш наем, храна и дрехи и ще ти остане парса.

София, поне за момента, си е екстра - топ ресторанти, кина, театри, барове, метро, всякакви услуги. Има какво да се желае, няма да изреждам проблемите й, но ако си млад и единственото, което те вълнува е да имаш пари за бира, цигари и да сваляш мацките - сега ти е момента icon_smile.gif

--------------------
fuck their lack of originality and personality
fuck this travesty
fuck this new norm
fuck conformity
--------------------------------
Denchev.me
CakePHP Bulgaria
PMEmail PosterUsers Website
mitko1994
Публикувано на: 22-12-2016, 18:23
Quote Post

QUOTE (qtakabg @ 22-12-2016, 09:08)
QUOTE (mitko1994 @ 22-12-2016, 01:12)
Благодаря на всички за споделенето мнение. Бихте ли ми казали къде мога да гледам за обяви за работа в България(в форума знам че има секция за обяви icon_razz.gif)? Искам да видя какви са изискванията за junior-devs като цяло и дали стажа може да ми е изобщо от полза. Тук тестърите също взимат доста малко но в Щатите са по-добре платени.

Тук добрите тестъри не взимат малко. В момента има много голямо търсене на хора с умения в автоматизирането на тестването.

Това е странно защото от разговорите които проведох с хора в бранша в България миналата година, останах с впечатлението че в България тестинга не е много явно разделен от девелепърите. Тоест, девелъпърите и пишат и тестват и почти няма continuous testing. Явно че нещата се менят или просто съм прибързал със генерален извод на базата на малко информация. Колко мислиш че мога да взимам като тест-дев със стажа който имам и какви са възможностите за развитие? Тук в Торонто, тавана им е доста нисък да не говорим че и данъците се покачват ако взимаш над $80к, което май е горе-долу максимума.

Това мнение е било редактирано от mitko1994 на 22-12-2016, 18:50
PMEmail Poster
mitko1994
Публикувано на: 22-12-2016, 18:49
Quote Post

QUOTE (antubis @ 22-12-2016, 18:17)
Направо ме е гнус, когато някой, който работи в IT сектора у нас и говори колко е зле положението. Може и по-добре, но искам да видя същия този как ще се озъби ако трябва да дои кравите в Малко Търново.

Мога само да те посъветвам и подканя да се върнеш в България. Търсят се много кадри в сектора - разработчици, тестери, мениджъри. Ако си разбираш от работата бързо ще започнеш да взимаш 2К нето заплата. Като платиш наем, храна и дрехи и ще ти остане парса.

София, поне за момента, си е екстра - топ ресторанти, кина, театри, барове, метро, всякакви услуги. Има какво да се желае, няма да изреждам проблемите й, но ако си млад и единственото, което те вълнува е да имаш пари за бира, цигари и да сваляш мацките - сега ти е момента icon_smile.gif

Хахаха, определено не ми е това целта. Просто гледах да направя сродни сравнения. Честно казано, не обичам и не ходя по дискотеки и барове, не пуша а и не пия много. Просто не намирам смисъл в това да пиеш на задимено място в което гърми музика и не можеш да размениш една приказка с някой. Тук също има хубави момичета но просто културната бариера за мен е непреодолима, а нашенките не излизат с българи. Лошото е че хората на моята възраст ми се струват много детски и ми е малко скучно с тях. Иначе мерси за поканата, може и да се възползвам icon_wink.gif.
PMEmail Poster
ivan_radev
Публикувано на: 22-12-2016, 18:56
Quote Post

Име:
Група: Вандал
Ранг: Активен

Защо не пробваш тогагава тест - с обява или кандидатстваш за работа - тогава най-добре ще разбереш какво е положението.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 22-12-2016, 20:42
Quote Post

Име:

..

Това мнение е било редактирано от stewie на 30-07-2017, 12:59
PM
ici
Публикувано на: 22-12-2016, 20:52
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Да, това за въздуха е вярно. След месец в Колорадо жената каза че съм спрял да хъркам и не кашлям.

--------------------
Everything you can imagine is real. Pablo Picasso
PMEmail PosterUsers Website
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (12) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0