BG Development

Страници: (4) 1 [2] 3 4   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Здравейте и въпрос за развитието на кариерата
SavvinaDr
Публикувано на: 23-10-2016, 12:12
Quote Post

Име: Саввина Другути
Група: Потребител
Ранг: Посетител

QUOTE (ceco1988 @ 23-10-2016, 12:03)
[/QUOTE]
Спомена база данни. Според мен от тук може да започнеш да четеш sql, за среда най-лесния вариант е да ползваш XAMPP.

Ще прочета, излежда добра информация! Повече ми допада вариантът да науча нещо сама отколкото в академия, не ми е толкова нужен сертификатът, просто искам да придобя уменията.

Btw, в един друг подобен форум имаше функция за гласуване на най-полезният отговор, жалко че я няма и тук icon_smile.gif
PMEmail Poster
ceco1988
Публикувано на: 23-10-2016, 12:17
Quote Post

Име: Цветослав
Ранг: Активен

QUOTE (SavvinaDr @ 23-10-2016, 12:12)
[QUOTE=ceco1988,23-10-2016, 12:03] [/QUOTE]
Спомена база данни. Според мен от тук може да започнеш да четеш sql, за среда най-лесния вариант е да ползваш XAMPP.

[/QUOTE]
Ще прочета, излежда добра информация! Повече ми допада вариантът да науча нещо сама отколкото в академия, не ми е толкова нужен сертификатът, просто искам да придобя уменията.

Btw, в един друг подобен форум имаше функция за гласуване на най-полезният отговор, жалко че я няма и тук icon_smile.gif

Според мен е добър вариант сама да си учиш, стига да успяваш да държиш добро темпо на учене, както и да може да си определяш задачи или мини проект, чрез които да практикуваш прочетеното icon_smile.gif

--------------------
Duke
PMEmail Poster
JDeel
Публикувано на: 23-10-2016, 12:30
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

user posted image

Това мнение е било редактирано от JDeel на 24-11-2016, 06:22
PMEmail Poster
mrusno_mache
Публикувано на: 23-10-2016, 12:53
Quote Post

Име: Мръсно Маче
Ранг: Редовен член

QUOTE (SavvinaDr @ 23-10-2016, 09:43)
Здравейте,

Казвам се Саввина и съм от съдедната Гърция. Живея в България от 4 години и обожавам българската природа! През свободното си време, харесвам да тренирам, да чета информация за разни теми, както и да снимам красиви пейзажи и следи от комунизма, примерно панелки icon_smile.gif

Сега по въпроса:
От 2 год. работя като QA софтуер тестер и много харесвам моята работа. Искам да се развия, но не знам от къде да почна... ще опитам да дам точна информация за да получа и качествени отговори.

Имам хуманитарно образование и в областа на ИТ съм изцяло самоука. Работата ми допада много, имам добри резултати и бързо мога да науча нещо ново. Занимавам се с ръчно тестване и то black box. Бих искала да мога да правя и white box тестване, но за това трябва да тествам самият код. Поне искам да мога да чета кода и базата данни.

Какво трябва да направя? Да се записа в курсове, но какъв курс и къде? Примерно намерих няколко академии от типа на IT-academy, но ми се струват малко ментета. Да намеря някой преподавател? Или?

Благодаря ви предварително за вашата помощ!

Ако от 2 години работиш тестър, няма курс по гаражните академии, който да те научи нещо повечет от това, което знаеш.

Много по-полезно ще ти бъде ако се заемеш с четене на книги за тестване: https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?u...oftware+testing
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 23-10-2016, 13:21
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

QUOTE (mrusno_mache @ 23-10-2016, 12:53)
Ако от 2 години работиш тестър, няма курс по гаражните академии, който да те научи нещо повечет от това, което знаеш.

Абсолютно съм сигурен, че това не е вярно. Първо има курсове за програмиране и бази данни, второ дори за тестване има курсове като автоматизирано тестване.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
mrusno_mache
Публикувано на: 23-10-2016, 13:31
Quote Post

Име: Мръсно Маче
Ранг: Редовен член

QUOTE (Stilgar @ 23-10-2016, 13:21)

Абсолютно съм сигурен, че това не е вярно. Първо има курсове за програмиране и бази данни, второ дори за тестване има курсове като автоматизирано тестване.

Явно скоро не си стъпвал на курс в гаражна академия.
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 23-10-2016, 14:06
Quote Post

Име:

QUOTE (mrusno_mache @ 23-10-2016, 13:31)
QUOTE (Stilgar @ 23-10-2016, 13:21)

Явно скоро не си стъпвал на курс в гаражна академия.

А ти кога последно изкара такъв?

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
ivan84
Публикувано на: 23-10-2016, 14:30
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

Само не рабрах, телерик ли е гаражната академия?
Явно те гонят сериозни комплекси за малоценност...
PMEmail Poster
SavvinaDr
Публикувано на: 23-10-2016, 14:41
Quote Post

Име: Саввина Другути
Ранг: Посетител

Другари, няма нужда да се дразним icon_smile.gif

Има нещо инстинско и в двата мнения, може наистина академията на Телерик да е сериозна и да предлага добри възможности. Но има и академии които са малко съмнителни ако става въпрос за качеството на образованието.

Аз скоро контактувах с мениджъра на it-academy и още от телефонна нещо не ми беше наред.. после го видях и във фейсбука и се обедих, че става въпрос май за несериозна акад icon_smile.gif Прочетох после мнения за този тип академии и не бяха положителни в повечето случаи.

Това мнение е било редактирано от SavvinaDr на 23-10-2016, 14:45
PMEmail Poster
JDeel
Публикувано на: 23-10-2016, 17:26
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

user posted image

Това мнение е било редактирано от JDeel на 24-11-2016, 06:22
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) 1 [2] 3 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0