BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Здравейте и въпрос за развитието на кариерата
SavvinaDr
Публикувано на: 23-10-2016, 09:43
Quote Post

Име: Саввина Другути
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Здравейте,

Казвам се Саввина и съм от съдедната Гърция. Живея в България от 4 години и обожавам българската природа! През свободното си време, харесвам да тренирам, да чета информация за разни теми, както и да снимам красиви пейзажи и следи от комунизма, примерно панелки icon_smile.gif

Сега по въпроса:
От 2 год. работя като QA софтуер тестер и много харесвам моята работа. Искам да се развия, но не знам от къде да почна... ще опитам да дам точна информация за да получа и качествени отговори.

Имам хуманитарно образование и в областа на ИТ съм изцяло самоука. Работата ми допада много, имам добри резултати и бързо мога да науча нещо ново. Занимавам се с ръчно тестване и то black box. Бих искала да мога да правя и white box тестване, но за това трябва да тествам самият код. Поне искам да мога да чета кода и базата данни.

Какво трябва да направя? Да се записа в курсове, но какъв курс и къде? Примерно намерих няколко академии от типа на IT-academy, но ми се струват малко ментета. Да намеря някой преподавател? Или?

Благодаря ви предварително за вашата помощ!
PMEmail Poster
ivan84
Публикувано на: 23-10-2016, 10:15
Quote Post

Име:
Група: Форумен член
Ранг: Почетен член

Щом искаш да четеш код, то почни да го четеш - кода който е около теб (служебно). За целта, разбирасе, ще трябва да научиш съответния език. Така че, разгледай до какво можеш да получиш достъп (на какъв език се пише) и почвай да го учиш.

За академиите, не знам. Ако парите и времето не са проблем, нищо не пречи да запишеш някоя. Но в общия случай това е излишно. В интернет има достатъчно материали - статии, книг, че дори лекции.
Просто си избери език и го почвай.

И имай в предвид, че най-лесно се учи с писане. Опитай се да не решаваш задачи а си измисляй приложения които да реализираш (най-добре такива с които да си улесниш работата).
PMEmail Poster
antubis
Публикувано на: 23-10-2016, 10:34
Quote Post

Име: Маруш Денчев

Ти в момента работиш ли за някоя фирма?

--------------------
fuck their lack of originality and personality
fuck this travesty
fuck this new norm
fuck conformity
--------------------------------
Denchev.me
CakePHP Bulgaria
PMEmail PosterUsers Website
SavvinaDr
Публикувано на: 23-10-2016, 10:54
Quote Post

QUOTE (ivan84 @ 23-10-2016, 10:15)
Щом искаш да четеш код, то почни да го четеш - кода който е около теб (служебно). За целта, разбирасе, ще трябва да научиш съответния език. Така че, разгледай до какво можеш да получиш достъп (на какъв език се пише) и почвай да го учиш.

За академиите, не знам. Ако парите и времето не са проблем, нищо не пречи да запишеш някоя. Но в общия случай това е излишно. В интернет има достатъчно материали - статии, книг, че дори лекции.
Просто си избери език и го почвай.

И имай в предвид, че най-лесно се учи с писане. Опитай се да не решаваш задачи а си измисляй приложения които да реализираш (най-добре такива с които да си улесниш работата).

Много добра идея, мерси!
PMEmail Poster
SavvinaDr
Публикувано на: 23-10-2016, 10:57
Quote Post

QUOTE (antubis @ 23-10-2016, 10:34)
Ти в момента работиш ли за някоя фирма?

Да, работя.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 23-10-2016, 11:19
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

Кефиш, че снимаш панелки icon_smile.gif Сигурно запечтваш и по някой панелен таласъм, който е излязъл на терасата да си полее магданоза в кофичка от кисело мляко. Бтв доста добър български вадиш само за четири години.

Това мнение е било редактирано от stewie на 23-10-2016, 11:19
PM
SavvinaDr
Публикувано на: 23-10-2016, 11:43
Quote Post

QUOTE (stewie @ 23-10-2016, 11:19)
Кефиш, че снимаш панелки icon_smile.gif Сигурно запечтваш и по някой панелен таласъм, който е излязъл на терасата да си полее магданоза в кофичка от кисело мляко. Бтв доста добър български вадиш само за четири години.

Мерси! Практикувам езика постоянно писмено или говоримо, но имам и доста бъгове за оправяне icon_smile.gif

Панелките са красиви зависи от коя гледна точка ги гледаш!

Това мнение е било редактирано от SavvinaDr на 23-10-2016, 11:49

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 23-10-2016, 11:52
Quote Post

Име:

Според мен академиите са идеални за теб. На мен като страничен наблюдател ми се чини че на Телерик е най-читава.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
ceco1988
Публикувано на: 23-10-2016, 12:03
Quote Post

Име: Цветослав
Ранг: Редовен член

QUOTE (SavvinaDr @ 23-10-2016, 09:43)
Здравейте,

Казвам се Саввина и съм от съдедната Гърция. Живея в България от 4 години и обожавам българската природа! През свободното си време, харесвам да тренирам, да чета информация за разни теми, както и да снимам красиви пейзажи и следи от комунизма, примерно панелки icon_smile.gif

Сега по въпроса:
От 2 год. работя като QA софтуер тестер и много харесвам моята работа. Искам да се развия, но не знам от къде да почна... ще опитам да дам точна информация за да получа и качествени отговори.

Имам хуманитарно образование и в областа на ИТ съм изцяло самоука. Работата ми допада много, имам добри резултати и бързо мога да науча нещо ново. Занимавам се с ръчно тестване и то black box. Бих искала да мога да правя и white box тестване, но за това трябва да тествам самият код. Поне искам да мога да чета кода и базата данни.

Какво трябва да направя? Да се записа в курсове, но какъв курс и къде? Примерно намерих няколко академии от типа на IT-academy, но ми се струват малко ментета. Да намеря някой преподавател? Или?

Благодаря ви предварително за вашата помощ!

Спомена база данни. Според мен от тук може да започнеш да четеш sql, за среда най-лесния вариант е да ползваш XAMPP.

--------------------
Duke
PMEmail Poster
SavvinaDr
Публикувано на: 23-10-2016, 12:03
Quote Post

QUOTE (Stilgar @ 23-10-2016, 11:52)
На мен като страничен наблюдател ми се чини че на Телерик е най-читава.

Сега хвърлих едно око при телерик, имат и online курсове това е предимство. Ще потърся повече информация за тях
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0