BG Development

Страници: (8) 1 2 [3] 4 5 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Фирма за търговски софтуер
Stilgar
Публикувано на: 20-08-2016, 16:51
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Значи първо нищо не е за 2 часа освен ако човекът не е правил нещо подобно готово.

После не ми стана много ясно какво искаш да се прави. 100 000 записа на една страница и виртуализиран скрол? Звучи доста безумно, кой нормален ще кара потребителите си да скролват през 100 000 записа. Paging-ът е доста по-разумно решение защото позволява на хората да се прицелят доста по-лесно в търсения range отколкото да се опитат да нагласят scroll който прескача по 1000 записа на мръднат пиксел.

Това мнение е било редактирано от Stilgar на 20-08-2016, 16:51

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
andonov
Публикувано на: 20-08-2016, 17:05
Quote Post

Име:
Група: Вандал
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (Stilgar @ 20-08-2016, 16:51)
Значи първо нищо не е за 2 часа освен ако човекът не е правил нещо подобно готово.

После не ми стана много ясно какво искаш да се прави. 100 000 записа на една страница и виртуализиран скрол? Звучи доста безумно, кой нормален ще кара потребителите си да скролват през 100 000 записа. Paging-ът е доста по-разумно решение защото позволява на хората да се прицелят доста по-лесно в търсения range отколкото да се опитат да нагласят scroll който прескача по 1000 записа на мръднат пиксел.

Да де и аз това казах. Може би не се изразих наистина достатъчно ясно.
Показват се толкова записа колкото е необходимо а не всички 100 к.
Да да не се прави за два часа - за два часа се прави когато има вече готови инструменти.
Но за теста ще трябва да се направи от начало до край без да предоставяме наиши инстументи.
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 20-08-2016, 17:14
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

1. Давид и началниците на воинството отделиха за служба синовете Асафови, Еманови и Идитунови, за да песнопеят на гусли, псалтири и кимвали; отредени бяха за работа в службата си:
2. от синовете Асафови: Закур, Иосиф, Нетания и Ашарела, синове Асафови, под ръководство на Асафа, който свиреше по упътване на царя.
3. От Идитуна - синовете Идитунови: Гедалия, Цери, Исаия, Семей, Хашавия и Мататия, шестима, под ръководство на баща си Идитуна, който свиреше на гусла, за слава и хвала на Господа.
4. От Емана - синовете Еманови: Букия, Матания, Озиил, Шевуил, Еримот, Ханания, Ханани, Елиата, Гидалти, Ромамти-Езер, Иошбекаша, Малоти, Хотир и Махазиот.
5. Всички тия бяха синове на Емана, царски ясновидец, отредени по думите Божии, да възнасят слава. Бог бе дал Еману четиринайсет сина и три дъщери.
6. Те всички под ръководство на баща си пееха в дома Господен с кимвали, псалтири и гусли при службата в дома Божий по упътване на царя, или на Асафа, Идитуна и Емана.
7. Броят им, заедно с братята им, обучени да пеят пред Господа, на всички, които знаеха това изкуство, беше двеста осемдесет и осем.
8. И хвърлиха жребие за смените на службата, малки наравно с големи, учители наравно с ученици.
9. Първо жребие излезе на Асафа за Иосифа; второ - на Гедалия с братята му и синовете му; те бяха дванайсет;
10. трето - на Закура със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
11. четвърто - на Ицрия със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
12. пето - на Нетания със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
13. шесто - на Букия със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
14. седмо - на Иесарела със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
15. осмо - на Исаия със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
16. девето - на Матания със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
17. десето - на Шимея със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
18. единайсето - на Азариила със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
19. дванайсето - на Хашавия със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
20. тринайсето - на Шуваила със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
21. четиринайсето - на Мататия със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
22. петнайсето - на Иеримота със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
23. шестнайсето - на Ханания със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
24. седемнайсето - на Иошбекаша със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
25. осемнайсето - на Ханани със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
26. деветнайсето - на Малотия със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
27. двайсето - на Елиата със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
28. двайсет и първо - на Хотира със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
29. двайсет и второ - на Гидалтия със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
30. двайсет и трето - на Махазиота със синовете му и братята му; те бяха дванайсет;
31. двайсет и четвърто - на Ромамти-Езера със синовете му и братята му; те бяха дванайсет.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 19:46
PM
wqw
Публикувано на: 20-08-2016, 17:17
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP

Смях се много на "обществен български хостинг под Линукс" в едно задание с "MSSQL инсталирана на сървър при клиент с достъп sa" :-)) This. Makes. No. Sense бе, джанъм!

QUOTE (andonov @ 20-08-2016, 16:13)
Желая Ви успех

Ние също ти желаем успех! По живо, по здраво, чао и до нови срещи, не се притеснявай колко много се изложи. . . случва се и в най-добрите английски семейства.

Все пак трудно е на краставичар да продаваш краставици.

cheers,
</wqw>

--------------------
andonov
Публикувано на: 20-08-2016, 17:22
Quote Post

Име:

QUOTE (Bender @ 20-08-2016, 17:14)
QUOTE (andonov @ 20-08-2016, 17:34)
QUOTE (Bender @ 20-08-2016, 16:25)
а защо реши MSSQL - това е скъпа база, която с нищо не допринася за решението, ами само го оскъпява. С тези смешни 100к записа ще се справи дори и текстов файл. Също тоя пхп сайт - трябва да ползва клиентската микромека база ли ? Не става ясно от това което си написал. За Authentication & Authorization също нищо не си написал. Това което си написал, с излючение на неизяснените неща е елементарно.

Най-евтино ще ти е ако отидеш до фми и си намериш студент да ти го направи за 50-100лв. макс.

Извинете но за всяко от нещата си има причина.
При нас ние задаваме заданието а програмиста го прави и не ни дава акъл коя база да ползваме и че 100к записи не були нищо за браузер.
Благодаря Ви но мисля че вие изобщо не рабрахте за какво става въпрос.

Тъй като прекалено много се интересувате от парите ще ви кажа че това се прави за около 2 аса грубо и струва някъде около 800 лв.

Но точните пари и начинът на заплащане ще стане ясен единственно на тези които предоставят работещ тест.

При нас ние задаваме заданието а програмиста го прави и не ни дава акъл коя база да ползваме и че 100к записи не були нищо за браузер.
Ти тъп ли си или да ? 100к не са нищо за база данни, от къде го измисли тоя браузер ?

Тъй като прекалено много се интересувате от парите ще ви кажа че това се прави за около 2 аса грубо и струва някъде около 800 лв.
Това е по елементарно от курсова работа в ТУ и не струва повече от 100 лв.

Но точните пари и начинът на заплащане ще стане ясен единственно на тези които предоставят работещ тест.

какво означава работещ тест ?

Господин философ на нас ни трябват програмисти, които да не ни дават акъл, а да вършат работа и ние да им плащаме.
Работещ тест ознаваява да видим напълно завършена програма, а не празни приказки.
Това кое колко струва го определяме ние и плащаме по 800 лева на тези които го правят.
На тези които не могат не им даваме даже и вашите 100 лева.

Господине има една стара поговорка за програмисти.
Срещна ли двама програмисти и единят казал. Колега моята програма е два пъти по бърза от вашата. Другият си замълча. Онзи отново . Колега моята програма е два пъти по малка от Вашата . Тоз пак си замълчал. Онзи отново - Колега оята програма е написана на асемблер а вашата на Си . Този пак си замълчал . И така още няколко пъти.
И награя му казал - Колега моята програма работи а вашата не.
PMEmail Poster
andonov
Публикувано на: 20-08-2016, 17:25
Quote Post

Име:

QUOTE (wqw @ 20-08-2016, 17:17)
Смях се много на "обществен български хостинг под Линукс" в едно задание с "MSSQL инсталирана на сървър при клиент с достъп sa" :-)) This. Makes. No. Sense бе, джанъм!

QUOTE (andonov @ 20-08-2016, 16:13)
Желая Ви успех

Ние също ти желаем успех! По живо, по здраво, чао и до нови срещи, не се притеснявай колко много се изложи. . . случва се и в най-добрите английски семейства.

Все пак трудно е на краставичар да продаваш краставици.

cheers,
</wqw>

Да точно това е заданието.
PMEmail Poster
wqw
Публикувано на: 20-08-2016, 17:26
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP

QUOTE (andonov @ 20-08-2016, 17:22)
Срещна ли двама програмисти и единят казал. Колега моята програма е два пъти по бърза от вашата. Другият си замълча. Онзи отново . Колега моята програма е два пъти по малка от Вашата . Тоз пак си замълчал. Онзи отново - Колега оята програма е написана на асемблер а вашата на Си . Този пак си замълчал . И така още няколко пъти.
И награя му казал - Колега моята програма работи а вашата не.

Неее, ни моа :-))) jf къде е да попива мъдрост! :-)) Имаме бизнисмьен шегаджия!

Пари трябва му даваме за да разберем заплатите у селско, и може би, само може би, евентуално, да спре да разказва вицове :-))

cheers,
</wqw>

--------------------
Bender
Публикувано на: 20-08-2016, 17:38
Quote Post

Име:

1. След това Авесалом си набави колесници и коне и петдесет бързоходци.
2. Авесалом ставаше сутрин рано, спираше се край пътя при портите и, кога някой имаше тъжба и отиваше при царя на съд, той го повикваше и питаше: от кой си град? И когато оня отговореше: от еди-кое си Израилево коляно е твоят раб, -
3. тогава Авесалом му казваше: ето твоето дело е добро и справедливо, ала при царя няма кой да те изслуша.
4. И Авесалом още казваше: о, да бяха мене поставили съдия в тая земя! При мене би дохождал всеки, който има разправия и тъжба, и аз бих го съдил по правда.
5. И кога се някой доближеше да му се поклони, той протегнеше ръка и го прегръщаше и целуваше.
6. Тъй постъпваше Авесалом с всеки израилтянин, който дохождаше при царя да се съди, и се вмъкваше Авесалом в сърцата на израилтяните.
7. След като изминаха четирийсет години от царуването на Давида, Авесалом каза на царя: да ида и да изпълня моя оброк, който бях дал Господу в Хеврон.
8. Защото аз, твоят раб, когато живеех в Гесур, в Сирия, дадох оброк: ако Господ ме върне в Иерусалим, ще принеса жертва Господу.
9. И царят му каза: иди смиром. И той стана и отиде в Хеврон.
10. И Авесалом разпрати съгледници между всички Израилеви колена, като каза: кога чуете звук от тръба, казвайте: Авесалом се възцари в Хеврон.
11. От Иерусалим отидоха с Авесалома двеста души, които беше поканил, и те отидоха простодушно, без да знаят, каква е работата.
12. Във време на жертвоприношението, Авесалом прати, та повика гилонеца Ахитофела, Давидов съветник, от неговия град Гило. И скрои се силно съзаклятие, и народът се стичаше и се умножаваше около Авесалома.
13. И дойде вестител при Давида и каза: сърцето на израилтяните се обърна към Авесалома.
14. И каза Давид на всичките си слуги, които бяха при него в Иерусалим: ставайте да бягаме, защото за нас няма избава от Авесалома; бързайте да излезем, да ни не завари и залови, да ни не навлече зло и да не изтреби с меч града.
15. И царските слуги казаха на царя: във всичко, що е угодно на господаря ни, царя, ние сме твои раби.
16. И излезе царят и след него всичкият му дом пешком. Царят остави десет жени (свои) наложници да пазят къщата.
17. И излезе царят и всичкият народ пешком, и се спряха при Бет-Мерхат.
18. И всичките му слуги вървяха от двете му страни, и всички хелетейци, всички фелетейци и всички гетци - до шестстотин души, - които бяха дошли заедно с него от Гет, вървяха пред царя.
19. И царят каза на гетеца Етея: защо си тръгнал и ти с нас? върни се и остани с оня цар, понеже си чужденец и си избягал от своята страна.
20. Ти вчера си дошъл, а днес ще те карам да вървиш с нас ли? Аз отивам, където се случи; върни се и върни със себе си и братята си; (да ти стори Господ) милост и правда!
21. И Етей отговори на царя и каза: жив Господ, и да живее моят господар, царят; дето и да бъде моят господар, царят, жив или мъртъв, там ще бъде и твоят раб.
22. Тогава Давид каза на Етея: дойди, прочее, и върви с мене. И тръгна гетецът Етей и всичките му люде и всичките деца, които бяха с него.
23. И цялата земя плака с висок глас. И всичкият народ преминаваше, и царят премина поток Кедрон; и тръгна целият народ (и царят) по пътя към пустинята.
24. Ето, и (свещеник) Садок и заедно с него всички левити носеха ковчега на Божия завет от Ветара, и сложиха Божия ковчег; Авиатар пък стоеше на височината, докле целият народ излезе от града.
25. И царят каза на Садока: върни Божия ковчег в града (и нека стои на мястото си). Ако намеря милост пред очите на Господа, Той ще ме върне и ще ми даде да видя него и неговото жилище.
26. Ако пък Той каже тъй: "нямам към тебе благоволение", то ето ме: нека върши с мене, каквото Му бъде благоугодно.
27. И каза още царят на свещеник Садока: виждаш ли, - върни се в града смиром заедно със сина си Ахимааса и с Авиатаровия син Ионатана, двамата ваши синове;
28. виждате ли, аз ще се побавя по равнината в пустинята, докле ми пристигне известие от вас.
29. Садок и Авиатар върнаха Божия ковчег в Иерусалим и останаха там.
30. А Давид тръгна към Елеонската планина, вървеше и плачеше; главата му бе покрита, и той вървеше бос; и всички люде, които бяха с него, покриха всеки главата си, вървяха и плачеха.
31. Обадиха на Давида и казаха: и Ахитофел е между съзаклятниците заедно с Авесалома. И каза Давид: Господи, (Боже мой!) осуети съвета на Ахитофела.
32. Когато Давид възлезе навръх планината, дето се покланяше Богу, ето насреща му иде Хусий архитенец, Давидов приятел: дрехата му бе раздрана, и на главата му прах.
33. И Давид му каза: ако дойдеш с мене, ще ми бъдеш тегота;
34. но, ако се върнеш в града и кажеш на Авесалома: "царю, (братята ти минаха, и царят, баща ти, мина, и сега) аз съм твой слуга; (остави ме жив,) досега бях слуга на баща ти, а сега съм твой слуга", ти ще осуетиш за мене съвета на Ахитофела.
35. Ето, там с тебе ще бъдат свещениците Садок и Авиатар, и всяка дума, която чуеш от дома на царя, обаждай на свещениците Садока и Авиатара.
36. Заедно с тях там са и двамата им синове: Ахимаас, син Садоков, и Ионатан, син Авиатаров; по тях ми пращайте всяка вест, която чуете.
37. И Хусий, Давидов приятел, отиде в града, а в това време Авесалом влизаше в Иерусалим.

PM
andonov
Публикувано на: 20-08-2016, 17:45
Quote Post

Име:

QUOTE (Bender @ 20-08-2016, 17:38)
на нас ни трябват програмисти, които да не ни дават акъл,
Ми наеми си некви индиици тогава. Кво спамиш тука. За в бъдеще да си знаеш - който има акъл - дава - който няма - не дава.

Това кое колко струва го определяме ние
Кое колко струва го определя този които го продава. В противен случай да бях изкупил черноморието и зимните курорти icon_razz.gif

Индийците са пълен смях - приличат на теб по манталитет.
Със сигурност не търсим хора като теб които си нямат и понятие за какво става въпрос.
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 20-08-2016, 17:51
Quote Post

Име:

1. И рече Господ на Моисея: иди при фараона и му кажи: тъй казва Господ: пусни Моя народ, за да Ми извърши служба;
2. а ако се не съгласиш да го пуснеш, ето, Аз ще поразя цялата ти област с жаби:
3. и реката ще загъмжи от жаби, и те ще излязат и ще влязат в твоята къща, и в твоята спалня, и в леглото ти, и в къщите на твоите служители и на твоя народ, и в пещите ти, и в нощвите ти;
4. и върху тебе и върху твоя народ, и върху всичките ти служители ще полазят жаби.
5. И рече Господ на Моисея: кажи на (брата си) Аарона: простри си ръката с тоягата си върху реките, върху потоците и върху езерата, и изведи жаби по Египетската земя.
6. Аарон простря ръката си върху египетските води (и изведе жаби); и жабите излязоха, та покриха Египетската земя.
7. Но и влъхвите (египетски) сториха същото с магиите си: изведоха жаби по Египетската земя.
8. Тогава фараонът повика Моисея и Аарона и рече: помолете се (за мене) на Господа да премахне жабите от мене и от народа ми, и аз ще пусна израилския народ да принесе жертва Господу.
9. Моисей рече на фараона: определи ми сам, кога да се помоля за тебе, за твоите служители и за твоя народ, за да се махнат жабите от тебе, (от твоя народ,) от къщите ти, и да останат само в реката.
10. Той рече: утре, Моисей отговори: ще бъде според думата ти, та да познаеш, че няма друг като Господа, нашия Бог;
11. и ще се отдръпнат жабите от тебе, от къщите ти (и от нивите), и от служителите ти, и от народа ти; само в реката ще останат.
12. Моисей и Аарон излязоха от фараона, и Моисей се помоли на Господа за жабите, които Той бе напратил върху фараона.
13. И стори Господ според думите на Моисея: жабите измряха в къщите, по дворовете и по нивите (им);
14. и събраха ги на купища, и земята се осмърди.
15. Като видя фараонът, че настана облекчение, ожесточи сърцето си, и ги не послуша, както бе казал Господ.
16. Тогава Господ рече на Моисея: кажи на Аарона: простри (с ръка) тоягата си и удари земната пръст, и (мушици ще нападнат по човеци, по добитък и на фараона, и в къщата му и по служителите му, всичката земна пръст) ще стане на мушици по цялата Египетска земя.
17. Така те и сториха: Аарон си простря ръката с тоягата си, удари земната пръст, и се явиха мушици по човеци и по добитък. Всичката земна пръст стана на мушици по цялата Египетска земя.
18. Помъчиха се тъй също и влъхвите да произведат мушици с магиите си, ала не можаха. И мушиците бяха по човеци и по добитък.
19. Тогава влъхвите рекоха на фараона: това е пръст Божий. Но фараоновото сърце се ожесточи, и той ги не послуша, както и бе казал Господ.
20. И рече Господ на Моисея: стани утре рано и се яви пред лицето на фараона. Ето, той ще отиде при водата, и ти му кажи: тъй казва Господ: пусни Моя народ, за да Ми извърши служба (в пустинята);
21. ако пък не пуснеш народа Ми, ето, Аз ще напратя върху тебе и върху твоите служители, и върху твоя народ и в твоите къщи песи мухи, и ще се напълнят къщите на египтяни и самата земя, на която живеят, с песи мухи;
22. и оня ден ще отделя земя Гесем, в която живее Моят народ, и там не ще има песи мухи, за да познаеш, че Аз съм Господ (Бог) на (цялата) земя;
23. Аз ще поставя различие между Моя народ и твоя народ. Тая личба утре ще стане (на земята).
24. Тъй и направи Господ: налетяха много песи мухи във фараоновата къща, и в къщите на служителите му, и по цялата Египетска земя: земята гинеше от песите мухи.
25. Тогава фараонът повика Моисея и Аарона и рече: идете, принесете в тая земя жертва на (Господа) вашия Бог.
26. Но Моисей рече: не можем стори това, защото жертвоприношението ни на Господа, нашия Бог, е гнусно за египтяни: ако вземем да принасяме гнусна за египтяни жертва пред очите им, не ще ли ни убият с камъни?
27. Ние ще отидем в пустинята, на три дни път, и ще принесем жертва на Господа, нашия Бог, както ни каже (Господ).
28. И отговори фараонът: ще ви пусна да принесете в пустинята жертва на Господа, вашия Бог, но само не отивайте далеч; помолете се за мене (на Господа).
29. Моисей рече: ето, аз си отивам от тебе и ще се помоля на Господа (Бога), и песите мухи ще се махнат утре от фараона, и от служителите му, и от народа му; стига само фараонът да престане да ни мами, като не пуска народа да принесе жертва Господу.
30. Отиде си Моисей от фараона и се помоли на Господа.
31. И Господ направи според думата на Моисея и премахна песите мухи от фараона, от служителите му и от народа му; не остана нито една.
32. Но и тоя път фараонът ожесточи сърцето си и не пусна народа.

PM
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (8) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0