BG Development

Страници: (8) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Въпрос
georgib1
Публикувано на: 13-07-2017, 06:53
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Здрасти, имам един адски тъп въпрос, ама ислам да питам.Значи доста често не мога да реша някакви задачи по програмиране, ама неща, които аз си пиша и са ми интересни и в тях има проблем вимаги си го fix вам и намирам други решения.Та з да станеш програмист трябва ли да можеш да решаваш повечето задачи?Говоря за някакви задачи като Фибоначи числа и т.н.Може и да е от това, че не са ми интересни много те и насила мисля решението.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 13-07-2017, 07:59
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

не разбира се, ако имаше програмист дето може да реши всички задачи първата и последна задача която ще реши е да направи робот който е по-умен от самия него
факта че няма такива роботи по улиците показва че няма програмисти които могат да решават всички задачи, не само на земята, но и в останалата част на космоса.

PM
dvader
Публикувано на: 13-07-2017, 08:13
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (Дон Реба @ 13-07-2017, 07:59)
не само на земята, но и в останалата част на космоса.

Ааа, чакай сега, това, че не ги виждаш, не означава, че ги няма...

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
Fly
Публикувано на: 13-07-2017, 08:20
Quote Post

Име: Димитър Костов

За всичко е виновен комунизма
PMEmail Poster
korsarq
Публикувано на: 13-07-2017, 08:29
Quote Post

Име: Мартин Чекуров
Ранг: Активен

Според мен е добре да можеш да ги решаваш повечето.Ако разбираш математическото значение на задачата (от примера какво е числа на Фибоначи) би трябвало да можеш да я решиш.Предполагам, че става въпрос за задачи от някаква книга за програмиране, а не такива как да си направиш робот icon_lol.gif

--------------------
It gladdens me to know that Odin prepares for a feast.
Soon I shall be drinking ale from curved horns.
This hero that comes into Valhalla does not lament his death!
I shall not enter Odin's hall with fear.My death comes without apology!
And I welcome the valkyries to summon me home!
PMEmail Poster
Реконструктор
Публикувано на: 13-07-2017, 11:08
Quote Post

Име:

QUOTE (georgib1 @ 13-07-2017, 06:53)
Здрасти, имам един адски тъп въпрос, ама ислам да питам.Значи доста често не мога да реша някакви задачи по програмиране, ама неща, които аз си пиша и са ми интересни и в тях има проблем вимаги си го fix вам и намирам други решения.Та з да станеш програмист трябва ли да можеш да решаваш повечето задачи?Говоря за някакви задачи като Фибоначи числа и т.н.Може и да е от това, че не са ми интересни много те и насила мисля решението.

Програмистите са просто скъпоплатени машинописки. Ако ти трябва каквото и да е, се намира почти веднага в нета. Копи-пейст и си в играта. Въобще не се занимавай да помниш разни глупости, фокусирай се върху единственото важно нещо - умението ефективно да решаваш проблеми.
PMEmail Poster
georgib1
Публикувано на: 13-07-2017, 11:17
Quote Post

Име:

QUOTE (Реконструктор @ 13-07-2017, 11:08)
QUOTE (georgib1 @ 13-07-2017, 06:53)

Програмистите са просто скъпоплатени машинописки. Ако ти трябва каквото и да е, се намира почти веднага в нета. Копи-пейст и си в играта. Въобще не се занимавай да помниш разни глупости, фокусирай се върху единственото важно нещо - умението ефективно да решаваш проблеми.

Усетих къде ми е грешката.Аз съм непостоянен в това да решавам задачи.Решавах задачи прец 2-3 дни и може би затова не съумявам да реша някои задачи.А да питам - възможно ли е да се развива това мислене или всеки си има някакъв капацитет.
PMEmail Poster
Реконструктор
Публикувано на: 13-07-2017, 13:17
Quote Post

Име:

Сори, ще те разочаровам - развитието се ограничава от капацитета. Ако вярваш в модерните инфантилни глупости, с които облъчват овцете денонощно, че всички се раждали некви супергерои (вкл. и тези с даун), ще си направиш сам на себе си много лоша услуга.
PMEmail Poster
georgib1
Публикувано на: 13-07-2017, 13:41
Quote Post

Име:

QUOTE (Реконструктор @ 13-07-2017, 13:17)
Сори, ще те разочаровам - развитието се ограничава от капацитета. Ако вярваш в модерните инфантилни глупости, с които облъчват овцете денонощно, че всички се раждали некви супергерои (вкл. и тези с даун), ще си направиш сам на себе си много лоша услуга.

То е ясно, че зависи до някаква степен развитието от капацитета.Тъпото при мен е, че такива задачи не са ми много интересни и мисля един вид на сила.Днекса заседнах върху една по-интересна и я реших за 5-6 минутки, ама има такива скучни, които просто ме мързи да ги мисля.Имах предвид, че ако на ден решавам по 1 час задачи ще подобра ли алогоритмичното си мислене горе-долу?
(пиша от кирилизатор и може да има грешки)
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 13-07-2017, 13:57
Quote Post

Име:

не се тревожи за алгоритмичното мислене, в реалното програмиране такова не се ползва (с много малки изключения).
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (8) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0