BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Delphi разни питания., Въпроси от начинаещ.
Pavlov
  Публикувано на: 21-12-2016, 13:15
Quote Post

Име: Вълкан Павлов
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте приятели,
програмирането е нещо от което имам само базова представа. Доста се лутам за да се оправя с елементарни неща. Отварям тази тема с надеждата че ще мога да получа помощ с работите, за които не намирам отговор.

Ето един проблем, който ме озадачава и просто не откривам решение:

Имам обикновенни TEdit, на който задавам TextHint, който работеше добре. В един момент почнах да го пипам програмно (imeto.TextHint:='нещо си';), за да мога да променям езика. Това също работеше, докато не смених компютъра на който работя. Сега по никакъв начин не успявам да ги покажа.
В интернет открих нещо за Runtime Themes, при мен обаче то си е активирано.

Надявам се на Вашата помощ. Ползвам Делфи XE6.

Благодаря предварително!

Това мнение е било редактирано от Pavlov на 21-12-2016, 14:55
PMEmail PosterUsers Website
johnfound
Публикувано на: 21-12-2016, 16:45
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Очевидно, нещо си объркал.

Аз бих препоръчал четене на литература за Делфи. Помага много.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Pavlov
Публикувано на: 21-12-2016, 16:50
Quote Post

Благодаря за бързият отговор. Разбира се мъдро е да се научи човек, преди да прави нещо. Не винаги обаче времето е достатъчно. Би ли препоръчал нещо конкретно (за литературата и TextHint)?

Това мнение е било редактирано от Pavlov на 21-12-2016, 16:54
johnfound
Публикувано на: 21-12-2016, 16:56
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

QUOTE (Pavlov @ 21-12-2016, 17:50)
Би ли препоръчал нещо конкретно(за литературата и TextHint)?

Разбира се. За литературата препоръчвам да посетиш книжарниците, а при проблеми с финансирането, то библиотеките в близката ти околност (с радиус примерно 5..10км);

За проблема с TextHint, бих препоръчал да оправиш бъга в програмата. Ще разбереш, че се е получило по това, че хинта ще се показва правилно.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Pavlov
Публикувано на: 21-12-2016, 17:00
Quote Post

Разбирам че не си длъжен да помагаш, но не ми е ясно защо трябва да се гъбаркаш.
Golden Gega
Публикувано на: 21-12-2016, 17:21
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Имаше една приказка за българските форуми icon_wink.gif
Павлов,
когато се пита за помощ първо си задай въпроса кое би било полезно за този който ще отговаря. Това са:

1) Използван компилатор
2) Платформа за която се компилира и използва - Win32, FireMonkey и т.н.
3) OS на която се изпълнява и дава грешка - версия и т.н.
4) ПРИМЕРЕН КОД
...

Даже не съм ги наредил по важност. Прегледай колко от тези неща си дал като информация (т.е. колко уважаваш времето на тези които биха ти отговорили) и се сети колко сериозно отношение ще получиш.
PMEmail Poster
Pavlov
Публикувано на: 21-12-2016, 17:40
Quote Post

Здрасти Голден Гега,

Благодаря за включването. За съжаление много неща не са ми ясни и не съм сигурен че ще мога да дам точната информация.

1. Ползвам Delphi XE6 версия 20.0.15596.9843
2. Windows7 Service Pack1 (не съм сигурен дали е същото, като Win32), но смятам да ползвам програмката само на компютъра с който работя.
3. Същото, като 2. Що се отнася до грешката, то няма такава. Компилаторът не пише че има грешка и пуска програмката. Просто ТекстХинт не се показват. Странното е почнах да го работя в къщи, където хинтовете се показваха. Просто свалих проекта на една флашка и го качих на машината на работа. Може би проблемът идва от различните операционни системи, в къщи е Уиндоус 10.
4. Примерен код просто няма, това което ползвах за двуезичието го махнах. Беше просто тест. Сега ако пусна нова VCL Forms Application и сложа TEdit, като му задам от ObjectInspector TextHint, също нищо не показва.

Що се отнася до уважението мисля че го проявих, до колкото ми е въможно.

Поздрави!

п.с. Забравих да напиша че Делфито на домашния компютър е същата версия, като тази на работното ми място.

Това мнение е било редактирано от Pavlov на 21-12-2016, 17:44
ldbl
Публикувано на: 21-12-2016, 19:35
Quote Post

Име: Станислав Неделчев
Ранг: Активен

А компилираната програма на стария компютър ако я пуснеш на новия работи ли ?

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
ivanov03
Публикувано на: 21-12-2016, 22:14
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Здравей!

По начина, по който описваш ситуацията - вероятно проблемът идва от разликата в някоя настройка в Делфито на двата компютъра.
Нямам инсталирано Делфи в момента на компютрите си (работя с Lazarus, но той е сходен с Делфи), затова те съветвам да провериш в Делфито на компютъра си на работа - дали са включени подсказките?(Защото най-вероятно не са включени по подразбиране!)
Тоест провери в ObjectInspector на TEdit - дали е включена(чекната) ShowHint? И ако не е - я включи и опитай отново!
Ако така не се оправи - прегледай и сравни, и другите настройки на TEdit в ObjectInspector на компютъра си на работа и на домашния си компютър. И се опитай да настроиш Делфито в компютъра си на работа като в домашния! Но внимателно...)))

Лека вечер и успех!
PM
Golden Gega
Публикувано на: 22-12-2016, 10:21
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Аз ползвам Delphi 7 на Windows 7, за мен свойството което съдържа подсказката в Object Inspector е Hint. Направих тест и всичко работи, разбира се, след като се включи и ShowHint = True.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0