BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Visual studio
kinzerd
Публикувано на: 28-09-2017, 20:29
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Инсталирах си Visual studio Community от https://www.visualstudio.com/downloads/ тръгна ми, но като пиша код нищо не става. Дори написах най-елементарното Console.WriteLine("Hello"), но пак не става. Още нещо ли трябва да сваля или? При някой друг ставало ли е така?
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 28-09-2017, 20:32
Quote Post

Име:
Група: Форумен член
Ранг: Почетен член

1. И извика на ушите ми със силен глас и каза: нека се приближат тия, които ще накажат града, всеки със своето пагубно оръжие в ръце.
2. И ето, шестима души идат от горните врата, обърнати към север, и у всекиго в ръка пагубното му сечиво, и между тях един, облечен с ленена дреха, и на пояса му дивит. И дойдоха и застанаха до медния жертвеник.
3. И славата на Бога Израилев слезе от Херувима, на който беше, върху прага на Дома. И повика Бог човека, облечен с ленена дреха и с дивит на пояс.
4. И каза му Господ: мини презсред града, презсред Иерусалим, и тури знак по челата на людете, които скърбят, които въздишат за всички гнусотии, що се вършат сред него.
5. А на ония чух да каже: идете след него в града и убивайте; нека вашето око не жали, и не щадете;
6. старец, момък и девица, младенец и жени бийте до смърт, ала не закачайте ни едного човека, който има знак, и почнете от Моето светилище. И почнаха те от тия старейшини, които бяха пред Дома.
7. И каза им: осквернете Дома, напълнете дворите с убити и излезте. Те излязоха и почнаха да убиват в града.
8. И когато убиваха, аз останах и паднах ничком, извиках и казах: о, Господи Боже! нима Ти ще изтребиш целия остатък на Израиля, като изливаш гнева Си върху Иерусалим?
9. И каза ми Той: нечестието на дома Израилев и Иудин е голямо, твърде голямо; и тая земя е пълна с кръв, и градът е изпълнен с неправда; защото те казват: "Господ остави тая земя, Господ не вижда".
10. Затова и окото Ми не ще пожали, и не ще се смиля; ще обърна поведението им върху техните глави.
11. И ето, човекът, облечен с ленена дреха и с дивит на пояс, даде отговор и каза: аз извърших, както ми заповяда.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 19:55
PM
akrachev
Публикувано на: 28-09-2017, 20:33
Quote Post

Име: Атанас Крачев
Ранг: Редовен член

Човече, преди 2 седмици се регнах Azure да разцъкам Data Factory в някакъв си план Pay As yo Go - вика си какво пък за 2-3 минути реално изпълнение едва ли ще ми струва повче от няколко цента.

Днеска получавам фактура за 28 Евро .........

Та трябва ли да ти обяснявам, че сега пиша на Notepad++ и използвам Ubuntu

Това мнение е било редактирано от akrachev на 28-09-2017, 20:34
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 28-09-2017, 20:40
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

При някой друг ставало ли е така?

Не. Обикновено знаем какво правим, а като не знаем знаем как да питаме.

Все пак ще ти отговоря - написал си невалиден С++ код.

Създаваш нов С++ проект и пишеш във файла:

CODE
#include <stdio.h>

int main() {
 puts ("C-style C++ rules");

return 0;
}

Compile & run

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
r4nd0m
Публикувано на: 28-09-2017, 20:41
Quote Post

Име:

QUOTE (kinzerd @ 28-09-2017, 20:29)
Инсталирах си Visual studio Community от https://www.visualstudio.com/downloads/ тръгна ми, но като пиша код нищо не става. Дори написах най-елементарното Console.WriteLine("Hello"), но пак не става. Още нещо ли трябва да сваля или? При някой друг ставало ли е така?

Случва се понякога и на мен - пиша код ама нищо не става icon_smile.gif

Натисна ли F5?

--------------------
"Happiness only real when shared."
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 28-09-2017, 20:54
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

1. А като подигна очи, Той видя богатите, които пускаха своите приноси в съкровищницата;
2. видя също и една бедна вдовица, която пускаше там две лепти,
3. и рече: истина ви казвам, тая бедна вдовица пусна повече от всички;
4. защото всички тия от излишъка си пуснаха приноси за Бога, а тя от немотията си пусна цялата си прехрана, що имаше.
5. И когато някои говореха за храма, че е украсен с хубави камъни и приноси, Той рече:
6. ще дойдат дни, когато от това, що виждате тук, няма да остане камък на камък, който да не бъде сринат.
7. И Го попитаха, думайки: Учителю, а кога ще бъде това, и какъв ще е белегът, когато ще стане това?
8. А Той рече: пазете се, да се не прелъстите; защото мнозина ще дойдат в Мое име, говорейки, че съм Аз, и че времето приближи. Не ходете, прочее, подире им.
9. А кога чуете за войни и бъркотии, да се не уплашите, понеже трябва това да стане първом; ала не веднага ще бъде краят.
10. Тогава им рече: ще въстане народ против народ, и царство против царство;
11. на места ще има големи трусове и глад, и мор, ще има и страхотии, и големи поличби от небето.
12. А преди всичко това ще турят ръце на вас и ще ви изгонят, като ви предават в синагоги и в тъмници и ви водят пред царе и управници, заради Моето име;
13. а това ще бъде вам за свидетелство.
14. И тъй, турете си на сърце да не обмисляте отрано, що да отговаряте,
15. понеже Аз ще ви дам уста и премъдрост, на която не ще могат противоречи, нито противостоя всички ваши противници.
16. Ще бъдете предадени тъй също и от родители и от братя, и от роднини и приятели, и някои от вас ще умъртвят;
17. и ще бъдете мразени от всички, заради Моето име;
18. но и косъм от главата ви няма да загине;
19. с търпението си спасявайте душите си.
20. А кога видите Иерусалим обсаден от войски, тогава знайте, че е наближило запустяването му;
21. тогава ония, които се намират в Иудея, да бягат в планините; и които са в града, да излязат из него; а които са в околностите, да не влизат в него,
22. защото тия дни са на отмъщение, за да се изпълни всичко писано.
23. А горко на непразните и на кърмачките през ония дни; защото голяма неволя ще бъде на земята, и гняв върху тоя народ;
24. и ще паднат под острието на меча, и ще бъдат откарани в плен по всички народи; а Иерусалим ще бъде тъпкан от езичници, докле се свършат времената на езичниците.
25. И ще бъдат поличби по слънцето и месечината и по звездите, а по земята тъга у народите от недоумение и от морския шум и вълнение;
26. тогава човеците ще примират от страх и от очакване онова, което има да връхлети върху вселената, понеже и силите небесни ще се разклатят,
27. и тогава ще видят Сина Човечески да иде на облаци, със сила и слава голяма.
28. А когато почне това да се сбъдва, изправете се тогава и подигнете главите си, защото се приближава избавлението ви.
29. И каза им притча: погледнете смоковницата и всички дървета:
30. кога вече покарат, и вие виждате това, сами знаете, че е вече близо лято.
31. Тъй, и кога видите това да се сбъдва, знайте, че е близо царството Божие.
32. Истина ви казвам, няма да премине тоя род, докле всичко това не се сбъдне.
33. Небе и земя ще премине, ала думите Ми няма да преминат.
34. Прочее, внимавайте над себе си, да не би сърцата ви да бъдат отегчавани с преядане, пиянство и житейски грижи, и да ви застигне оня ден внезапно;
35. защото той ще настъпи като примка върху всички живеещи по цялото земно лице;
36. и тъй, бъдете будни във всяко време и се молете, за да можете избягна всичко онова, което има да стане, и да се изправите пред Сина Човечески.
37. Денем Той поучаваше в храма, а нощите, като излизаше, прекарваше на планината, наречена Елеонска.
38. И целият народ подраняваше при Него в храма да Го слуша.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 19:54
PM
qtakabg
Публикувано на: 28-09-2017, 21:29
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

А по принцип става ли от код или въобще не става?

Това мнение е било редактирано от qtakabg на 28-09-2017, 21:39
PMEmail Poster
FidelDahan
Публикувано на: 28-09-2017, 21:31
Quote Post

Име:

QUOTE (r4nd0m @ 28-09-2017, 20:41)
Натисна ли F5?

Това е добро за fortune cookies :-)
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 28-09-2017, 21:34
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Пускай issue в гитхъба. Тоя, който го управлява беше съгласен да ги приема и така заявките. Но не знам дали е редовен още. icon_smile.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0