BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Design patterns упражнения за начинаещ
DarkTerminal
Публикувано на: 01-10-2017, 15:43
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте icon_smile.gif От известно време помагам на мой познат, който иска да се занимава с програмиране като му давам материали, книги, пропоръчвам му туториали. В провинцията е и иска да се подготви, за да започне като стажант или джуниър. Иска да го запозная със шаблоните за дизайн. Дадох му книжки както и туториали, но иска да ги упражнява по някакъв начин.... аз съм му обяснил, че повечето ще ги разбере/осмисли след като види как реално се прилагат в проект. Въпроса е дали се сещате за някакви такива упражнения в някой сайт или книга. Аз поне не се сещам за нищо, което да му е от полза, защото голяма част от тях осъзнах/осъзнавам по време на работа.

Това мнение е било редактирано от DarkTerminal на 01-10-2017, 15:45
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 01-10-2017, 16:04
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Най-добрия дизайн петърн е да пише във форума а не да си играе на счупен телефон

--------------------
Живота е спагети, кода за да работи добре трябва да го наподобява - Дон Реба
...
Живеем в греховни времена, какво очакваш богоугоден и благочестив код ли? - Дон Реба
...
много положителна енергия черпя от вас двамата,единият комунистически девствен,другият яко яхнал асемблерните розови понита - saruman
...
Рано или късно усерите на Виндофс разбират че стоят от неправилната страна на хуя. - ici
PM
DarkTerminal
Публикувано на: 01-10-2017, 16:07
Quote Post

Име:

QUOTE (Bender @ 01-10-2017, 16:04)
Най-добрия дизайн петърн е да пише във форума а не да си играе на счупен телефон

Много полезно беше. Само такива отговори да даваш винаги.
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 01-10-2017, 16:16
Quote Post

Име:

QUOTE (DarkTerminal @ 01-10-2017, 17:07)
QUOTE (Bender @ 01-10-2017, 16:04)

Много полезно беше. Само такива отговори да даваш винаги.

разбира се че е полезно, особено за шизофреници с въображаеми приятели нуждаещи се от помощ

--------------------
...
Живеем в греховни времена, какво очакваш богоугоден и благочестив код ли? - Дон Реба
...
много положителна енергия черпя от вас двамата,единият комунистически девствен,другият яко яхнал асемблерните розови понита - saruman
...
Рано или късно усерите на Виндофс разбират че стоят от неправилната страна на хуя. - ici
PM
DarkTerminal
Публикувано на: 01-10-2017, 16:24
Quote Post

Име:

@Bender Ако си в София, предлагам да пием по бира (няма да те бия споко icon_wink.gif ) днес. И искам в очите да ми кажеш, че съм "шизофреник с въображаеми приятели нуждаещи се от помощ", ако не си се наакал преди това. Гледам, че си от доста време във форума и вероятно хората те познават, но сега ще видим дали стоиш зад думите си.

Това мнение е било редактирано от DarkTerminal на 01-10-2017, 16:28
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 01-10-2017, 16:34
Quote Post

Име:

QUOTE (DarkTerminal @ 01-10-2017, 17:24)
@Bender Ако си в София, предлагам да пием по бира (няма да те бия споко icon_wink.gif ) днес. И искам в очите да ми кажеш, че съм "шизофреник с въображаеми приятели нуждаещи се от помощ", ако не си се наакал преди това. Гледам, че си от доста време във форума и вероятно хората те познават, но сега ще видим дали стоиш зад думите си.

лол, ебаси смешника

--------------------
...
...
...
PM
SuN
Публикувано на: 01-10-2017, 16:44
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Дадох му книжки както и туториали, но иска да ги упражнява по някакъв начин...

Не виждам смисъл да се занимаваш. Ако не е млад, значи му липсват не само знания, но и опит (добавка: житейски такъв). Упражненията се правят в училище.

Ето например, търся си и аз какво да правя с бъдещия си arm клъстер. Викам си - идеално за рендиране, за обучение по мрежово/разпределено програмиране, за алгоритми и др. глупости.
После сам си казвам, че това е загуба на време и единствените упражнения, които си струват са по истински проекти с материална полза накрая.

Опита си казва думата и не се занимавам с глупости, защото някъде са написали, че е яко.

П.п.

Осъзнах полезността на инструменти като docker и конфигурационни менаджери без четенето и упражненията от преди да са ми били от полза. Просто си представих колко е досадно да се занимаваш с настройките, които наистина ще ми се наложи да правя.: )

Това мнение е било редактирано от SuN на 01-10-2017, 16:47

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
lucky
Публикувано на: 01-10-2017, 17:56
Quote Post

Име:

аз съм му обяснил, че повечето ще ги разбере/осмисли след като види как реално се прилагат в проект.

Това всъщност е най-удачният начин. Аз бих му казал да порови някои проекти в Github и да пробва примерно да идентифицира избраните шаблони там. Четенето е ОК, но няма по-добро от практиката според мен.
PMEmail Poster
DarkTerminal
Публикувано на: 01-10-2017, 20:16
Quote Post

Име:

@SuN и @lucky
благодаря за отговорите icon_smile.gif

ПП: @SuN не мислиш ли, че спама и троленето в темите, които не са в раздел, създаден за спам да се редуцират по някакъв начин до минимум. Сегашната тема е пресен пример, а като разглеждах форума забелязах и още такива icon_smile.gif
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 01-10-2017, 20:21
Quote Post

Име:

Вземи се редуцирай ти. Това е форум и хората идват да се забавляват. Ако не искаш спам питай в SO

--------------------
...
...
...
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0