BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Нужни страници за Firefox 1.5, Липса на превод на някои страници
оги
  Публикувано на: 25-01-2006, 19:49
Quote Post

Име: Огнян Кулев
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте icon_smile.gif

Аз съм отговорника за българската локализация на Mozilla Firefox 1.5 и Mozilla Thunderbird 1.5. Страницата на проекта е http://mozilla-bg.openfmi.net/ . В същия проект има и преводи на Bugzilla 1.18 и 1.20, които по някое време ще бъде обявен официален.

Както може би сте забелязали, все още няма официална българска локализация на Firefox 1.5. Струва ми се, че една от спирачките за това е липсата на локализация на някои страници в mozilla-europe.org. Преводите на въпросните 3 страници съм ги пратил още ноември 2005, но изглежда не са качени. Можете ли да направите нещо по въпроса, въпреки че по принцип администраторите на Mozilla би трябвало да сложат тези страници?

Прикачен файл ( Брой сваляния: 323 )
Прикачен файл  mozilla_start_bg.zip
PMEmail Poster
kloe
Публикувано на: 26-01-2006, 09:00
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Здравей, Оги!

Разгледай това url: http://stage.mozilla-eutrope.org/bg/

username: stage
password: st4g3

Много моля само не бутайте по trac-а.

За приключване на локализацията е необходимо още много малко, но в последните месеци не съм бутала почти нищо.

Това, което си го пратил, както сам може да се убедиш е преведено и качено. Всъщност има някои много добри предложения и ще ги редактирам :-)

За сега това, че хартията скоро ще ме погълне ...

Поздрави:
Ваня

--------------------
Which are the real things?

Гладно kloe се чуди как да открадне Загорката на гладното Emu.
------------
Чуди се, аз си я хапнах :)
Ему
PMEmail Poster
оги
Публикувано на: 02-02-2006, 14:53
Quote Post

Име: Огнян Кулев
Ранг: Новопостъпил

С излизането на Mozilla Firefox 1.5.0.1 българската локализация вече е официална icon_lol.gif Има три страници, които са във вградените начални отметки. Мога ли с нещо да помогна в официалното обявяване на mozilla-europe.org/bg/ , като превод на страници например?
PMEmail Poster
Emu
Публикувано на: 02-02-2006, 17:46
Quote Post

Group Icon
Име: Емил Станчев
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

QUOTE (оги @ 02-02-2006, 15:53)
С излизането на Mozilla Firefox 1.5.0.1 българската локализация вече е официална icon_lol.gif Има три страници, които са във вградените начални отметки. Мога ли с нещо да помогна в официалното обявяване на mozilla-europe.org/bg/ , като превод на страници например?

оги, ти си слънчев лъч в мразовит зимен ден icon_smile.gif.

Много ще се радваме, ако се включиш в превода, защото ние с kloe нещо позарязхме работа. Като си помисля, че миналата година мислех, че с малко напън ще я пуснем за 24 май, просто ми става тъжно icon_confused.gif.

Ако искаш разгледай "Списък на вече разпределени задачи" и си избери страничка за превод. Като гледам са свободни са само /products/firefox/search/index.html и /products/firefox/start/about.html, но има и някои, които са разпределени, но зарязани от хората, които са поели ангажимента (упс, то май и бъгзилата не се превежда в последно време icon_redface.gif).

Може би, най-добре ще е ако се свържеш с мен или дори по-добре с kloe по ICQ и да се разберем какво ще превеждаш.

Също така безценна помощ ще е и ако хвърлиш едно око на вече преведените неща и кажеш мнението си.

Поздрави и бира
Ему

--------------------
"Не плашете Емуто пода е бетонен"
Надпис в зоологическа градина
---------------------------------------
- Ему, ела пийни едно. Какво искаш? Водка? Ракия? Мастика?
- И бира. И бира.
---------------------------------------
Гладно Ему Загорка сънува.
Мозила България - Поддръжка
PMUsers WebsiteICQ
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0